Nebeska kraljica (Revell 1:72 B-17G)

Previous topic - Next topic

Ko bi rekao, da če tako »brzo« ali eto, desilo se. Završio sam to čudo. Moj najteži maketarski rad koji se oteglio preko svake mere. Radio sam isprekidano, često u slabim uvetima, stalno pod opaskama žene koja ne razume, grabio trenutke tu i tamo... Zbog skračenja vremena nisam se bavio prostorom za bombe i superdetaljnom unutrašnjošču koja se posle uopšte ne vidi.

Na kratko: stanjio sam balvansko debela krila, zamenio sam nemogući prozirni nos sa vacuformom, posmaknuo desni bočni prozor, snizio leđnu turelu, napravio adekvatnu repnu sa propisnim krovom, zamenio motore sa Hasegawinim a mitraljeze sa QB cevima. Na žalost i bez potrebe montirao sam Brassin točkove koji nisu ulegnuti. Šta je, tu je. Izduvni gasovi su rađeni po uzoru na slike pravih aviona.

Da je moglo bolje, moglo se. Ipak mislim, da sam dostigao cilj, a to je, da napravim propisnu B-17G u 1:72. Nadam se samo, da ova Revellova igračka nije poslednji pokušaj i da će Airfix uraditi jednu kvalitetnu ako več Hasegawa neće.

Josip



























viper


mos


Hugo Sperle

Zasto nisi uzeo neku bolju maketu, nego si toliki trud ulozio na igracku?

Jer bolje u 1:72 nema, a za 1:48 grdosiju nemam mesta.

flanker

Atraktivna eskadrila i dobar rad.
Motori izgledaju kao od bakra? Namerno ili slučajno?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Kerber

Bas je lepo ispala "Tvrdjava", imalo je smisla toliko truda i rada (a verovatno na kraju nije ni jeftino) uloziti...deluje mi onako - spektakularno.

Janjic

凸(¬‿¬)凸


Motori izgledaju kao od bakra? Namerno ili slučajno?
[/quote]

Motori ne ali tragovi izduvnih gasova možda.
Gledajuči fotoreferencije u koloru gotovo na svim fotografijama su vidljive različite braon nijanse izduvnih gasova. Naravno na metalu poprimaju svetliju nijansu, a na kamufliranim avionima skoro crne. Ovde sam koristio Tamiya Smoke i preko toga još Burnt umber suvi pastel. A na popodnevnom suncu preko metala deluje možda deluje bakreno.

U šteku imam Revellovog Lancastera sa zamenskim krilima/motorima i Hasegawin B-24J. Posle ovog iskustva gotovo da ih se plašim. Do jeseni sam miran sa maketama.

Josip

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

relja

Svaka zamerka bi bila cepidlačenje. Odlična maketa!
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

zero


hayabusa

Веома лепа краљица, све похвале за рад.  :)
Белая aрмия - Чёрный барон

boom.boom

Ni ameri ga ne bi bolje sklopili! Ko da je tek sleteo, svaka cast! :pilot
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Jovac

Mnogo mi se sviđa . Sa žutim repom izgleda super . Kao pravi .