1/72 F-4N Phantom II, VMFA-531 Grey ghosts

Previous topic - Next topic

zolle

Evo druge... ESCI maketa, Fujimi dekali, budze na krilima ostrugane, dodat sensor ispod radoma,sedista iz viskova, naoruzanje takodje iz viskova, ukljucujuci i centralni tank. Farban cetkicom boje revel stone grey I white matt u odnosu 50-50.
Letelica marinske jedinice na nosacu Coral sea tokom operacije "Eagle claw", ko ne zna to je ona cuvena americka ideja da prelete sedam gora I sedam mora I evakuisu svoje gradjane iz Teherana  :lol zavrsila se kako se zavrsila, jadno I nesrecno usred pustinje   :zvizduc Zato avion ima onu zuto-crnu ID aplikaciju na desnom krilu   :rtfm Pre slika jos jedan interesantan detalj o samoj jedinici VMFA-531... tokom kriznih godina u odnosu sa Kubom, jedinici je provela neko vreme stacionirana na Floridi, odakle je letela u patrole nad Meksickim zalivom, tako da je jedna od tih patrola usla u blisku borbu sa parom kubanskih MiG-17. Vrlo brzo je jedan kubanac usao u rep vodji para iz VMFA-531 I ovaj nije nikako mogao da ga se resi ... tu na scenu stupa RIO (onaj baja na zadnjem sedistu Fantoma) I ispaljuje najcuveniju recenicu u istoriji lovacke avijacije, a koju je  zabelezila kontrola letenja u njihovoj bazi, a kasnije je  iskoriscenja u filmu "Top gun" ...
"You better start doing some of that pilot shit ... he's all over us !"
Eto morao sam da podelim sa vama, a sad slike ...







Pozdrav !
Dokon mozak, djavolja igracka !

Tomcat

A, mozda i najlepsi tvoj Fantom, odlican  :mjetal
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

barbarossa

ohoo, Zolle, icepi ga, svidja mi se skroz, i bas su mu legli dekali, ko budali kredit

Jovac



Tomcat

#5
Ispravka- dekali su Hasegawini  :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Night Fighter

Odlican fantom!
Jel' ovo zaista 1/72, nekako mi deluje veliki u poredjenju sa naslonom stolice iza (obicno su oko 40 cm sirine)?

zolle

@Night fighter - jeste 1/72 druze, slikano je telefonom iz bliza, pa mozda zbog toga deluje veliko  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

zivorad