Ryan PT-20 MPM 1/72

Previous topic - Next topic

Profa

Dobro jutro, radni narode!
Dugo me nije bilo, al' to ne znači da se ne radi - naprotiv... Razlog je što me je FotoKanta iznervir'o, pa me je mrzelo da stavljam slike
Sad sam taj problem rešio, pa da malo predstavim radove u toku, a ima ih...

Na ovom lepotanu radim već par meseci, lagano, sa velikim uživanjem, mada je maketa šort-ran:


Unutrašnjost sam obogatio samogradnjom bokova, ručicama gasa i sličnim, ali sam nažalost zaboravio da slikam pre spajanja polutki trupa.

Sve fenomenalno pasuje, sem zadnjeg spoja trup-krilo. Uzeo sam da šmirglam, pa se malo zaneo
To sam kasnije popravio trakom od stirena i gitovanjem.


Donji spoj pre gitovanja...  ...i posle:
     

I gornji spoj je ispao odlično, sa vrlo malo gitovanja. Ovo sivo je boja kojom proveravam spojeve.


Žuta je Happy color sprej, prskan preko bele:


Pa, da spajamo glavne delove... Zaboravih, metal je, naravno, četkaren MM metalizer.


Crna je namalana...


pa polepljeni dekali, bez prethodnog lakiranja:


Stali smo na nožice:


Vak-staklići nisu bili problem kad je pri ruci nov skalpel, samo treba biti extremno pažljiv jer su malecki:


Dođoh do razvlačenja sajli, a i to će da bidne ovih dana, samo da se smislim kako ću...
Bogu fala što sam Lala! :)

Dejan68

Kod Profe je to tras, tras i gotovo. ;-)
Izgleda da više voliš točkiće nego plovke.
U kojoj je fazi razvoja izgleda da ćemo ga videti na NG KUPU. 

Warhawk

Metalizer super izgleda, i neverovatno se dobro četka za razliku od nekih koji 'oće i da jedu plastiku ako malo jače pritisneš četku..
Gde ga kupuješ?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Profa

Deki, nije bilo opcije za amerikanski šereniš sa plovcima, a ne mi se dopadala holandska verzija... A i volim kamašne, još od "neki to vole vruće" ;)

Sale, metalizere sam kupio u vreme kad ih je "Lavirint" imao, a šta ću da radim kad mi nestane zaliha, ne znam :cry
Inače, i ovaj 'oće da jede plastiku ako ga koristiš direkt iz kantice, ili ako opališ deblji sloj pa kreneš da razmazuješ...
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Evo nastavka, konačno. Maketa je bila gotova još pre nove godine, mogli ste da je vidite na NGK, ali nikako da obradim i postavim fotke...

Daklem, operacija "kabliranje" nije tako komplikovana kao što se čini - potrebno je sledeće:


Ovo je španer...


a sajla se provlači ovako:


realno, to izgleda ovako...


provučena sajla:


a ovako izgleda kad ja radim:


Trebalo mi je približno sat vremena da provučem sve sajle kroz španere i super-lepkom postavim na mesto.

Potom su sledile ostale sitnice, i fotka za kraj:


Naravno, ostatak fotki u galeriji gotovih (danas odslikano, konačno...)  :caooo
Bogu fala što sam Lala! :)


mcaslav

Lepo, lepo...

Gde si našao španere?

Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Profa

Časlave, ovo je Partov eceraj
Bogu fala što sam Lala! :)