Curtiss P-40C Hobby Boss 1/72

Previous topic - Next topic

Profa

Sledeći je na stolu dvostruki rad na Kertisovim Jastrebovima, pošto je bilo krajnje vreme da se dotaknem ove zbirke (imam ih 6 komata na zalihi)...
Prvi, i najlakši, je HBov P-40C. Dati su dekali za AVG, ali ću ja iskoristiti ruske dekale iz Zvezdine kutije.
Kad već spominjem Zvezdu - maketa je očaj živi, i idealka je za dečje vedžbanje :deadhorse

Elem, pred početak radova:


Dekali za avion Alekseja Stepanoviča Hlobistova, koji je njime izveo dva uspešna tarana za par minuta i, što je najvažnije, uspešno prizemljio svoj avion. Više o tome možete pročitati na http://airaces.narod.ru/all14/hlobyst.htm.
Dekale sam inače stavio na pendžer da se lepo osunčaju, pošto su poprimili finu žućkastu nijansu. Posle dve nedelje je sve bilo belo k'o fabrički:


Sastavljanje je vrlo jednostavno, i jedino mesto koje zahteva gitovanje je spoj trupa i krila. Ovo sam prošao Vallejo gitom i višak odmah skinuo štapićem za uši:


Za donju boju sam izabrao, posle dužih konsultacija sa raznim informacijama, Humbrol 23 Duck Egg blue. Ovde je 5 slojeva:


Gornje površine su Hu 142 i Hu 30. Prvo sam pljusnuo jedan sloj Hu142, pa ga oivičio blutakom i odradio još 3 sloja. Potom sam oivičio površine za zelenu i nju naneo u 5 slojeva.

Dođoše na red i dekali. Zvezde su išle OK, ali mi se broj 58 raspao u vodi ... Srećom, ovaj je bio prvi, tako da ću iskoristiti preostali da napravim masku i obojim.

Nastavak kad to uradim...
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Umesto da pravim masku, u pomoć je pritekao Corel i BareMetal beli dekal papir. Film je malo deblji i zahteva pažljiv rad i malo Italerijeve hemije, ali ništa strašno.


Malo sam se namučio sa opsecanjem krivih linija, i zeznuo na par mesta...


...ali nije to ništa što pažljiv rad četkicom ne može da popravi:


Sutradan (tj. danas) sam odradio i prvu ruku bele zimske pokrivke, Humbrolom 34:
Bogu fala što sam Lala! :)

zobo

Ovo ce Profo,ispasti odlicno.Samo napred. :cheers :cheers :cheers

Profa

Druga i treća ruka bele, spreman za lakiranjac & prljanjac:
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Juče prepodne prelakir'o, onda se nešto zezao naokolo na druge teme, i sinoć krenem da izvlačim panele (pigmenti na mat površinu), pa izduvi, pa stajni trap, pa...
...i tako, reč po reč, zapričasmo se nas dvojica :zvizduc, i rezultat je pred vama:


Fotke gotovog ovih dana
Bogu fala što sam Lala! :)

djos & filip

Odlican. Winter wash je bas lepo ispao.
Svaka cast
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......