G-4 Yumo 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Jedna od prvih maketa koju sam zapoceo preko bare je dobro pozati Yumo G-4. Dugo sam razmisljao kako da ga ofarbam, da li maskirno, da li kao letece zvezde itd. Na kraju sam se setio zasto da ga ne ofarbam u novu, jubilarnu semu koju ce VOC-ov G-4 da ima. Sema nije nimalo jednostavna ali nadam se da cu uspeti da dobro zamaskiram i izvucem sve potrebne linije.



Sastavljen trup i krila. Delovi bas i ne pasu kako treba tako da je potrebno dosta smirglanja. Sledi gitovanje i Mr Surfacer 1200 da popravi sve sitne detalje.


Posto je razmera veoma mala nisam se ni usudio da sam pravim instrumente nego sam iskoristio postojece dekale i preko njih nanosio detalje. Dekali su veoma jednostavni, crno beli (nemam nista protiv Partizana). Koristeci slike kabine G-4 koje sam imao prilike da slikam na Batajnici u jednom od hangara detaljisao sam prekidace i poluge u kabini. Takodje kao sto se vidi na donjoj slici "izvukao" sam i kazaljke na instrumentima na u prednjoj i zadnjoj kabini. Sledi jos detaljisanje sedista i bojenje pojaseva. Ako budem zadovoljan na kraju napravicu vakumski kabinu od G-4 i stavicu je da bude u otvorenom polozaju, mislim da to niko nije radio do sada zbog originalnog/loseg izgleda kabine.


medico

lepo izgleda ova G4ka za pozetak....obrati paznju na usisnike koji su preveliki i zahtevaju poprilicno smirglanja ...probaj da stanjush onu plochu koja je blize trupu aviona ako i samo leziste usisnika jer ovako kako si zalepio nije dobro vidi se 'stepenik' , ti usisnici su jedna od najvecih mana makete , takodje probaj na suvo fitovanje kabine ....ako se dobro secam negde napred otprilike kod vetrobrana tj na mesto gde treba da legne vetrobran nalazi se neki mali pin koji remeti lepo nalezanje kabine.
Obrati paznju na far u nosu koji takodje kao i usisnici treba da prati konture trupa, ja sam to resio smirglanjem sa zadnje strane ( tako neces izgrebati onaj deo fara koji treba da bude prozirni ....

djnik

Hvala na savetima medico! Primetio sam da je usisnik pogresnih dimenzija i pozabavicu se tim problemom ;)

oddball

galeb je maltret za sklapanje. kupio sam i ja jednog pre godinu - dve i secam se da su mi prsti otpali dok sam uspeo da sve ismirglam, ali na kraju je ispao skroz dobar. malo ces se pomuciti ali na kraju ce se isplatiti. moj ceka airbrush da ga zavrsim. ti si dobro krenuo sa svojim. samo tako nastavi!
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

tripko

e dobro ti ispala intrument tabla. Ti imas sad bas puno slobodnog vremena?

djnik

Tako nesto! :) Sutra nastavljam sa radom, bio sam zauzet u cetvrak i petak.

medico

jest, ima da se radi ali se isplati ....da te malo poguram evo kako je ispao moj , mislim da je bio na Vitrini vec :

http://smg.photobucket.com/albums/v691/medico/G-4/

djnik

Hvala medico! Odlicno uradjen G-4! :) Danas nastavljam sa radom na mom Galebu. Nisam jos uvek nabavio dvokomponentni auto git pa se smaram sa onim miliputovim. Uzas!

dragan_mig31

joj medico oaj g-4 je super.djink taj dvokomponentni jako smrdi :) pazi koliko udisujes moze da t ise desi nesto kao da uzeo LSD hahahaha

djnik

Smrdi smrdi ali je najlaksi za rad i brzo se susi. Odoh sad da smirglam ovaj miliput git  >:(

djnik

#10
Prvi put je javno na AS prikazana sema Galeba G-4 sa novim oznakama.

http://www.airserbia.com/news.php?id=21

Znaci, moj plan je da maketu mog G-4 obojim ovako.

Dada

Lepo, stvarno lepo za promenu

djnik

Nazalost posto mi dekali za SLI (VOC) G-4 nisu stigli odlucio sam se da zavrsim G-4 u standardnoj semi. Kad budem imao priliku kupicu jos jedan i uraditi ga u semi koju sam prvobitno planirao.

G-4 je spreman za prajmer, sve sto treba je izgitovano i ismirglano. Trebam samo jos da izvucem neke linije i zalepim najsitnije delove.



dragan_mig31

super izgleda,nego reci koja si zelena koristio za kokpit?

Gusha

Koristi se Humbrol 120