Carro Armato M 13/40 by Rodeo Clown

Previous topic - Next topic

tripko

Evo maketice koja je odnela trece mesto u oklopu u razmeri 1:72 od naseg drugara Rodeo Clown-a
     


Aki


medico


milanco

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju


Srdjan

Stvarno vrhunski rad. Svaka cast Darko. Reci mi je l' ovaj kengur oznaka jedinice? I ako jeste, koje?

Marko M

Maketa je super uradjena. Što se kengura tiče, mislim da se radi o vozilu koje je zarobljeno od strane australijskih jedinica u Severnoj Africi.

rodeo

Subo nemoj da zbunjujes narod. Tenk je talijanske proizvodnje i prvi vlasnici su talijani. Kengura su stavljali australijanci na zarobljene primerke. Prema nekim izvorima bilo je cak vise desetina zarobljenih M 13 40 kod ANZACA.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Srdjan

Da li neko zna uopste koliko je takvih tenkova ucestvovalo u Africi? Koliko sam ja video u nekoj emisiji na History-ju, to je bio najlosiji tenk od tri modela koje su italijani predstavili Duce-u pred pocetak rata, ali je on izabrao bas taj zato sto mu je bio najlepsi... tako kazu  ;D
U istoj emisiji su pomenuli da su imali nevidjenih problema u pustinji i da su mnogi tenkovi sami od sebe otkazivali... zna li neko nesto o tome?
Sve u svemu jako zanimljivo izgleda, i Darko ga je stvarno vrhunski uradio.  ;)

Aki

imali su problema zbog peska,koji je kvario motore.ali na kasnijim verzijama su ugradjeni filteri za pesak,to je verzija M 15/42,i veoma lici na svog  prethodnika.

M 13/40

M 15/42

Boki


Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Gusha

Bogami Darko! Sa onim ludim doktorom artiljercem da se uvatis pod ruku, pa knjigu da pisete kako se razvaljuju makete, a ne da tamo secira i krpi ljude! ;D

Ovo je odlicno ispalo! 8)