P-51C Mustang (1/72 Academy)

Previous topic - Next topic

AcaDinic

Pozdrav svima
Ovih dana dosao sam do uzasnog saznanja da nas je sve manje i da nasa vrsta polako izumire stoga "maketosaurusi" pokusacu da ovu nasu vrstu koliko toliko produzim prenoseci ovo na mladje potomke.  :mjetal
Takodje ovih dana zavrsih jos jednu maketu. U pitanju je Academijev P-51C, koji je, iskreno, odlicna maketa. Ima tu i tamo malo smirglanja i gita ali koja jos to maketa nema. Odlico uklapanje, bez preteranog komplikovanja. Boje, naravno vec tradicionalno Valejo, kao i ostala hemija. Jedino je je koriscen Revell-ov decal soft za Academijeve "plekane" dekale.
Evo i neka slika dole za videti ...



















To je to, za sada

DjG

šmirglanje i git ?
a, pa to je izmišljeno 50 godina pre skrajbera, rivetera, pigmenta, prišejdinga, postšejdinga i vederinga.
znam da još ima nekih na ovom forumu koji to ne znaju.

Dobar Mustang, sviđa mi se. Lepo si to skockao.
Dodaj mu blagi trag izduvnih gasova, iza auspuha.

milan78

Mislim da imam ove dekale za moj ICM mustang u 48ci....fino si ti ovo odradio svidja mi se!!! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Lud13

Dobar mali...dobar, rekoh ti da ce ova sema da mu cucne samo tako :0

zobo


dragan51

Super je odradjena maketa, samo da izduvi nisu trebali ici na dole ?

AcaDinic

Izduvi su okrenuti na dole koliko je to prostor dozvoljavao. U pravu si ti i ja ih okretao i muntao ali oni stoje kako stoje i nikako drugacije. Tvrdoglavi neki izduvi.  :headbang

guster

A da nisi zamenio levi i desni izduv?

AcaDinic

Quote from: guster on 14-02-2016, 18:43:51
A da nisi zamenio levi i desni izduv?
To je prvo sto mi je palo na pamet, porobao, i nema razlike.
DJavo ce ga znati, sta je tu je.
Mada mislim da imam jos jedan par izduva, ostalo od ranije pa cu da proverim ako ne i da zamenim ako ima neke razlike.

mos

Odlicno izgleda maketa ! Za moj ukus samo bi malo tockove zaprljao tj. neki wash ostalo je OK!
:cheers

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Yeager

Odlican Mastang.

Koji Vallejo si koristio za zeleni deo nosa?

AcaDinic

Quote from: Yeager on 15-02-2016, 15:06:10
Odlican Mastang.

Koji Vallejo si koristio za zeleni deo nosa?
Pravo pitanje. :think
Academy-a je dala FS34087 (Olive Drab), sto bi trebalo da je korekna boja, Vallejo nema ekvivalenta ili bolje receno to sto se nudi kao ekvivalent je Vallejo Model Color 70889.
Ja sam iskreno koristio FS34089 ili ti RLM83 (Vallejo 71011) koja je po meni najpribliznija.

Yeager

Quote from: AcaDinic on 16-02-2016, 00:36:59
Pravo pitanje. :think
Academy-a je dala FS34087 (Olive Drab), sto bi trebalo da je korekna boja, Vallejo nema ekvivalenta ili bolje receno to sto se nudi kao ekvivalent je Vallejo Model Color 70889.
Ja sam iskreno koristio FS34089 ili ti RLM83 (Vallejo 71011) koja je po meni najpribliznija.

Odlicno izgleda, mislim da je dobar izbor.
Jedino ne znam kako bi funkcionisala da je ceo u njoj  :think

OD je muka jedna.
Mastanzi su, sudeci po crtezima i izvorima koje sam gledao, bili u dijapazonu od one koja naginje ka svetlo zelenoj (za to bi, deluje mi, tvoj izbor bio dobar) do one koja naginje ka tamno zelenoj (pogotovo u pocetku kada su farbani britanskim bojama ), pa preko neke OD koja naginje ka braonkasto... sucmurastoj, otkud znam  :think
Ova svetlija varijanta je nesto kao tvoja, a mozda cak i 71006 ili Olive Green 70967.
Tamnija varijanta je ono sto si spomenuo - 70889 USA Olive Drab ili 71016 US Dark Green.

Ono sto me muci je "braonkastija" varijanta. To trazim.

Ono sto Vallejo naziva Olive Drab (71043) isuvise je tamna, i zapravo je izgleda odlican izbor za OD americke kopnene tehnike (a 70889 USA Olive Drab, kao sto napisah je suvise tamno zelena).
Cini mi se da bi u toj "sucmurastoj" varijanti Mastang mogao da ide sa 71044 Light Grey Green, ili 71012 Dark Green (Dark Green???  :lol Vallejo ima barem 10 boja koje su tamnije zelene od ove, koje nemaju ni "green" u svom nazivu, niti "dark"  :hahaha)

Odlutah...  :pilot

U svakom slucaju - odlican izbor.

djos & filip

Lep mustang, i atraktivna verzija.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......