Kawanishi N1K2-J George 1/72 Hasegawa

Previous topic - Next topic

Jovac

Još jedna završena maketa, malo se nije radilo zbog bolesti, ali priveo sam i ovu maketu kraju. O samoj maketi nema ništa loše da se kaže, sve to kod Hasegawe ide kako treba. Maketa rađena prema fotografiji. Boje su Gunze, wash uljane slikarske boje i prljanje Tamiya šminka. O samom istorijatu ovog aviona neznam mnogo , ali mi se fotka svidela , pa rekoh da ga napravim. Slike:











komoras

ODLIČAN! :super

Kako si radio chiping?
Lepo su mu legle Gunze boje, ja uskoro završavam Zero-a u sličnom fazonu  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Jovac

Quote from: komoras on 20-04-2016, 00:57:20
ODLIČAN! :super

Kako si radio chiping?
Lepo su mu legle Gunze boje, ja uskoro završavam Zero-a u sličnom fazonu  :cheers
Zašiljena čačkalica i igla to umačeš u boju i guliš.

Milicevic.91

Oduvek mi se svidela ta tehnika,jednostavno docara istrosenost aviona u toku ratnog stanja  :god  :cheers


Warhawk

Odlično izgleda bojenje i te žute štrafte, one su i na pravom bile tako nejednake i krive (crtane su na brzinu slobodnom rukom)!
Mala zamerka ide na chipping, koji nikad nije ravnomerno svuda rasporedjen po avionu, već na mestima koja su najviše "na udaru" - napadne ivice krila, koren jednog krila i oko kokpita gde se pilot penje, tamo gde se često nešto otvara (menjanje goriva i municije), itd... Čisto za sledećeg nekog Džaponeza kao tema za razmišljanje
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

milan78

Svidja mi se!!! :cheers A i drago da si ozdravio! :super :bravo
Instagram-Peacockscaleworx

Jovac

Quote from: warhawk on 20-04-2016, 09:44:19
Odlično izgleda bojenje i te žute štrafte, one su i na pravom bile tako nejednake i krive (crtane su na brzinu slobodnom rukom)!
Mala zamerka ide na chipping, koji nikad nije ravnomerno svuda rasporedjen po avionu, već na mestima koja su najviše "na udaru" - napadne ivice krila, koren jednog krila i oko kokpita gde se pilot penje, tamo gde se često nešto otvara (menjanje goriva i municije), itd... Čisto za sledećeg nekog Džaponeza kao tema za razmišljanje
Hvala drugar na sugestijama.

Meni je čiping suviše jak i jednakomerno raspoređen. Ako te ne mrzi, prefarbaj te fleke jedno 2/3 i uradi ko što je sugerisao Warhawk.
Ubuduče probaj da simuliraš pravu stvar, znači baza metalik, pa preko nje boja, pa tek onda guljenje.
Potraži slike moje Betty u galeriji.

Inače lep komad plastike. Jedino šteta da nisu koristili zanimljivije uzorke kamuflaže.

Josip

Miha

Slažem se sa Josipom,isti avio i sam sam ovde onomad pretstavljao samo je kod mene čiping bio blag a s obzirom da sam ja prvo naneo silver,nije bilo problema "pojačati"efekat.

Inače,maketa koju si uradio je avion asa Naoši Kana.