D-520 Vichy, RS Models 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Zdravo svima.

Danas sam počeo da radim na ovom ljepotanu. Prvi put radim maketu od RS Modelsa i već vidim da će biti zezanja oko uklapanja dijelova, ali nije ništa strašno. Kupio sam i PE od Brengun-a da malo obogatim maketu.

Radiću avion u kojem je letio Lt. Georges Valentin u Markou (Sidi Ahmed 1942 (tako piše na kutiji))

Evo i par slika:




















Film + PE sam mislio lijepiti sjajnim lakom. Ako neko ima bolju ideju neka piše. Takođe, nisam baš siguran koju boju da koristim za kabinu. Vidim slike sivo-plve, plave, sive, svijetlo plave.... Po sastavnici je neka tamno siva, pa ako neko zna neka napiše do sutra, jer sutra farbam.

Eto toliko za danas.

Lijep pozdrav svima.
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Warhawk

Quote from: Janjic on 23-05-2016, 21:43:59
Film + PE sam mislio lijepiti sjajnim lakom. Ako neko ima bolju ideju neka piše. Takođe, nisam baš siguran koju boju da koristim za kabinu.

Mislim da i super lepak radi posao, naravno u svakom slučaju treba odmastiti alkoholom obe površine koje se lepe...
Evo par korisnih diskusija na temu boja unutrašnjosti za Francuze:

http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/80419-dewotine-d520/
https://ww2aircraft.net/forum/threads/french-interior-colors.32379/

Samo napred, interesantan izbor. Jedan od 3 Francuza koji ne liče na saobraćajnu nesreću  :super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'


zobo


Janjic

Hvala svima na javljanju  :)

Warhawk hvala na linkovima, biće od pomoći :)
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Zdravo svima.

Kabina gotova. Koristio sam Revell boje za unutrašnjost. Mix 56+8 je dao neku nijsnsu koja je možda mogla biti još malo tamnija, ali i ovako je ok. Staklo tj pklopac kabine je dat u jednom dijelu, pa sam ga morao razrezati. Pipkav posao ali može. Nišan sam nekoliko puta savijao, sreća da nije PE pukao. Ubačen je i film u sredinu. Njega ću staviti kad sve ošmirglam i sredim, jer bi ga lako bilo slomiti i izgubiti.
Bilo je malih problema da se sve to ubaci u polutke, ali ništa strašno.

Evo i par slika:























Biće ovde finog šmirglanja. Na unutrašnjim zidovima kabine nije prašina, nego pokušaj guljenja (koji baš i nije kako treba).

Eto ga drugari. Sve najbolje do idućeg javljanja!

Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Zdravo svima  :)

Malo sam usporio sa ovom maketom. Bilo je nekih iznenadnih obaveza, pa nisam baš imao vremena.

Uglavnom, nekoliko puta sam morao da nanosim git i da šmirglam. Danas sam odradio temeljnu i rezultat je super, jer nema potrebe da se više rade spojevi.

Napravio sam svjetla na krilima, svetlo/reflektor na lijevom krilu sa donje strane, cijev je od medicinskih igli i još par sitnica, te ugradio PE na predviđena mjesta.

Evo malo slika (na nekim slikama sam zaboravio da podesim balans bijelog, pa su malo tamnije)



























Eto ga  :)

Lijep pozdrav svima!
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

mos

Lepo ti ovo radis ! Pratim za velikim interesovanjem!  :cheers

zobo


dragan_mig31

Svaka cast.Iako nije moje podrucje uvek uzivam kad gledam kako temeljno fotkas radis i objasnjavas.Svaka cast jos jednom.

Janjic

凸(¬‿¬)凸

Warhawk

E, a sad najzanimljiviji deo - bojenje sumanutih francuskih kamuflaža!
Još uvek mi nije kod Francuza jasno zašto ne postoje dva aviona istog tipa sa barem sličnom šemom?
Gledaš ih kako izlaze iz fabrike jedan za drugim, a kao da je svaki radio potpuno drugi čova  :think
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Janjic

Quote from: warhawk on 04-07-2016, 08:37:39
E, a sad najzanimljiviji deo - bojenje sumanutih francuskih kamuflaža!
Još uvek mi nije kod Francuza jasno zašto ne postoje dva aviona istog tipa sa barem sličnom šemom?
Gledaš ih kako izlaze iz fabrike jedan za drugim, a kao da je svaki radio potpuno drugi čova  :think

A znam, ali ruku na srce to će mi i olakšati posao ;)
Prilikom maskiranja vodiću se Mushroom - Yellow Series knjigom za D-520. Boje su Lifecolor za WWII francuze. Kako god da ispadne, meni će biti ok :)
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Dobro veče  :)

Neke sitnice odrađene juče i danas.

Auspusi izbušeni i ofarbani (biće još malo posla oko njih), PE postavljan na noge. Ovde sam morao bušiti noge i točkove, jer onako kako je dato na mekti nije moglo da se pravilno postavi. Rupa u točkovima široka a "muški" dio na nogama tanak i kratak (samo da se opravdam ovo nije dvosmisleno ;D ).

Prvi put radim kamuflažu freehande,  pa ima i dosta overspray-a, ali za prvi put ja zadovoljan  :)

Ono što mi nikako nije po volji je ova zelena boja. Kad uporedim ovu moju zelenu i slike maketa po netu, nekako mi nije to to. Ima sličnih, ali moja je previše svijetla. Rijetko se može vidjeti da neko ima dvije iste ili barem slične boje (bar ono što sam ja gledao). Boje su Lifecolor, koje oni preporučuju za francuze iz WWII perioda. Ja je neću dirati. Možda će lak i prljanje malo da je potamne?! Samo bi zamolio da napišete koji, tj kakav bi vi filter ovde nanoslili? Koja boja bi bila najbolji izbor? Hvala.

Evo i slika malo:











Lifecolor boje sam razrijedio Mr. Hobby Aqueous Hobby Color Thinner

http://www.wargameminiatures.com.au/media/catalog/product/cache/1/image/800x800/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/t/1/t110.jpg

AB se nije zapušio a boja je "išla" bez problema  ;)

Eto toliko.

Pozdrav svima,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

PELE

Odlican je, mnogo dobro farbanje !

Hirurski precizno, to mi se dopada !  :cheers