Special Hobby 1/72 Fiat G-55 WIP

Previous topic - Next topic

Warhawk

Pozdrav svima  ;D Evo par fotki mog trenutnog projekta. Special Hobby-jev Centauro je klasična "short-run" maketa (neki delovi su od rezina, vak kabina, neshto eceraja i tako dalje...). Ovo je drugi Special Hobby Fiat G-55 i predstavlja predserijski model (napravljeno svega 16 komada). To znači da nos i rep moraju biti odsečeni i zamenjeni rezinskim delovima, prilozenim u kutiji.




Iako je unutrashnjost uradjena uradjena veoma dobro u rezinu, sa strane je predstavljena samo osnovna konstrukcija, pa sam dodao malo cevi i kablova...


neki delovi su zamenjeni delovima napravljenim od tankog lima, jer je plastika predebela


Neshto lima je dodato i oko izduva i u unutrashnjosti...


Najgori deo je stajni trap, koji je loshe odliven i netačan ("viljushke" su zaobljene, a trebalo bi da su četvrtaste), pa je i to napravljeno (od malo debljeg lima)


sklopljen trup. naslon za vugla i nishan se ne dobijaju, pa i to mora da se pravi...


Sve u svemu, fina jedna maketa, uopshte nema većih problema...   :)




'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

Odlican izbor !
Za sada odlicno izgleda i "ide".
Samo napred i javljaj o napretku....

dragan_mig31

lepo izgleda,jedva cekam da radis kamuflazu bas me zanima kako ce da bude :)samo napred

Warhawk

#3
Kamuflaza će najverovatnije biti ta s kutije... Tamno-zelena (Verde Oliva Scuro 2) sa pesak zutim flekama (Nocciola Ciaro 4), svetlo siva (Grigio Azzurro Chiaro 1) odozdo. Upravo mesham boje...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

medico

uuuu lave  ;)
cenim bice dobar , salji slike napredka !

Hartmann

Odlican rad. Ja sam uzeo 'obicnog' Special Hobby-evog G. 55, pa ce mi ovo i te kako pomoci. Samo napred!
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

milanco

Stvarno lep rad kabina stvarno fantasticno izgleda smo cepaj napred i ostatak da bude ovakav :o
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Warhawk

#7
E, sada kada je cela ta frka (sa prijemnim i upisom i tako to...) gotova, konačno mogu na miru da uronim moj zaboravljeni štek...
Rešio sam za po svaku cenu završim Centaura, jer sam već milion puta prekidao!  >:( >:( >:(

Otvori za prazne čaure (koje su imali samo primerci "nulte" serije) su dati u rezinu, ali treba da se nalaze na posebnim panelima, koji malo preklapaju okolne panele. Napravio sam ih od limenke... 


Na drugom prototipu (koji ja pravim) isprobano je nekoliko propelera različitih proizvodjača (Fiat-Hamilton, Piaggio, nemački VDM). Pošto je na fotografijama koje imam na avionu montiran VDM propeler, zamenio sam krake Quickboost-ovim kracima predvidjenim za Bf-109G-6


Dodao sam i scratchbuilt nišan...


Iako vertikalac treba da se odseče i zameni rezinskim, meni se nekako više svidja postojeći, uglavnom zato što rezinski nema predstavljeno platno na kormilu pravca. Zato sam ga modifikovao sa malo plastike i gita, jer je postojala izvesna razlika izmedju vertikalaca Sottoserie 0 i Serije 1


Pošto poziciona svetla nisu posebno data, morao sam da ih napravim (Da, da, to je 72-jka!  :P :P :P)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

Steta messerovih elisa... ;)
Sala na stranu, ovo izgleda za sada odlicno !
Ja sa njihovim G.55 nisam imao vecih problema, a krajnji rezultat je odlican, tako da ne sumnjam da ce ovo, kad ga napokon zavrsis, biti extra.
Dobre cake su mu sa ovim rezinskim dodacima...
Samo napred !
S' nestrpljenjem cekamo 'ende".

Warhawk

Zanimljivo je da su mi kraci ostali, jer Quickboost-ov spiner planiram da iskoristim za Revell-ov Bf-109G-10 (krake ne mogu, jer je G-10 imao one šire. Njih ću morati da pravim ako ih ne nadjem negde), tako da uopshte nije shteta, bash se fino potrefilo  ;D 
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

menestenasli

Kako si napravio kopce na pojasevima?

Sandman

svetla na krajevima krila su odlichno ispala! prosto da ne poverujesh da je 72ka :)

kako si ih uradio?

Warhawk

#12
Pojasevi se dobijaju sa maketom.

Svetla sam pravio na sledeći način:
-Prvo se u krilu napravi odgovarajuća rupa (ako je nema), i oboji u srebrnu (ja koristim Model Master-ov Chrome Silver) 
-Onda se uzme valjkasto parče providne plastike (najbolje je uzeti parče rama na kojem se nalazi canopy), malo veće
  od planirane lampice,  i jedna strana se išmirgla tako da taman stane u rupu (u mom slučaju prav ugao). Posle sve
  treba DOOOBRO ispolirati sa obe strane (sve će se videti).
-na odgovarajućem mestu se zaobljenom usijanom iglom utisne sa unutrašnje strane malo udubljenje (koje simulira
  lampicu). Odgovarajućom bojom se to udubljenje iznutra oboji (ako je lampica bila u boji)
-plastika se zalepi u krilo, i kasnije se šmirglom dovede u oblik, pa se opet spolja DOOOBRO ispolira i to je to.

Inače, malo je zeznut postupak, ali kad se malo izveštiš mnogo dobro izgleda... I sigurno vredi truda! 8)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Profa

Quote from: warhawk on 11-07-2008, 16:53:39
Inače, malo je zeznut postupak, ali kad se malo izveštiš mnogo dobro izgleda... I sigurno vredi truda! 8)
hmmmm... deluje mi kao malo više zeznut postupak, pogotovo za našu razmeru :-\...
Sad mi dade ideju da i ovo probam sa Bison-ovim epoxy lepkom za drvo (koristio sam ga do sada za stakla i imitaciju vode) ::) ::) Će da bude sredjeno ;D

Inače, što se tiče tvog rada i dorada ovog Kentaura, nemam reči :o Definitivno izgleda bogovski, nadam se da ćemo ga videti negde i uživo kad ga završiš ;) :D
Bogu fala što sam Lala! :)

Hartmann

Quote from: warhawk on 11-07-2008, 16:53:39
-na odgovarajućem mestu se zaobljenom usijanom iglom utisne sa unutrašnje strane malo udubljenje (koje simulira
  lampicu). Odgovarajućom bojom se to udubljenje iznutra oboji (ako je lampica bila u boji)



Jako zanimljiv postupak, hvala na objasnjenju!
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"