MiG 21 1/48 Academy

Previous topic - Next topic

batana

Poznata maketa Academya + Aires cockpit set...

slikano telefonom...













urke1981

Super je... Svidja mi se :cheers

zobo


batana

rad na krilu... skinuta greda koja je bila potpora i dodati modifikovani komadi olova... plan je da se obrade u nekom razredjenom gitu i onda ofarbaju




batana

pitanje za znalce....
da li da stavim vece ili manje olovne kuglice ya simulaciju boca sa kiseonikom u krilima?



milan78

Definitivno manje mora...a i pravilan raspored.
Instagram-Peacockscaleworx

batana

@milan78
manje od ovih na slici? ili od dva naravljena niza sa slike?

milan78

Ne kapiram sta zelis da kazes...pravilan raspored ovo si nabacao.
Instagram-Peacockscaleworx

batana

Da, ovo je samo nabacano za potrebe slikanja, i ima dva niza olovnih kuglica, manji i veci. Mene zanima koji da ubacim?

milan78

Manji nije to bas toliko veliko. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

batana

Stari topik

Uglavnom ima li neko ideju kako da popunim ove razmake. Za sada sam stavio i oblikovao BLUE-TAC, ali se bojim da ce se vremenom stvrdnuti i otpasti...

Neka ideja?




komoras

Quote from: batana on 24-01-2019, 23:16:51
Stari topik

Uglavnom ima li neko ideju kako da popunim ove razmake. Za sada sam stavio i oblikovao BLUE-TAC, ali se bojim da ce se vremenom stvrdnuti i otpasti...

Neka ideja?





ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

batana

Mozda bi ovo i radilo, ali ja imam rupu, tako da ovaj git nema zasta da se uhvati... presotaje mi eventualno da sa zadnje strane postavim plasticnu plocicu pa da onda sa prednje popunim gitom i poravnam....

Sandman

Možeš i malo po malo da dodaješ superlepak dok se ne stvori "opna" i zatvori rupa...
Blutak batali, on je samo privremena popuna i masa za maskiranje, ko zna kako se ponaša nakon farbanja i nakon stajanja tako par godina, da li će da odreaguje na farbu hemijskom reakcijom pa napravi još neki veći belaj...

anki

Ja nebih super lepak jer je tesko mesto za smirglanje viska. Isao bih gitom i to Valejo jer posle nanosenja mozes sa vlaznim stapicem za usi da ga izravnas. Bice porrebno nekoliko iteracija ali je najjednostavnije.
Sta bi sa onim bocama od olova u krilu? Ja bih to izbegao jer olovo kazu zna da nezgodno oksidira pogotovo sa nekim super lepkom. Ja za sada nisam to doziceo ali tako kazu oni koji jesu.