Airco DH2 Eduard Weekend 1/48

Previous topic - Next topic

Wishmaster

Pozdrav drugovi. Radim jedan mali projekat DH2 "5967" - Francuska 1916. U pitanju je eduardova weekend maketa, znaci nema nikakvih dodataka. Odlucio sam da radim sve samo iz kutije bez ikakvih dodatnih troskova. Takoder i boje nisu najtacnije ali radio sam samo sa onim sta imam. Neke stvari nisu najtacnije ili mozda nisu logicne ali tu su radi vizuelnog dojma makete. Ima i malo scratcha koliko moje vjestine i strpljivost to dopustaju :) Nadam se da ce vam se svidjeti!

Sljedeci korak je malo prljanja blatom - zemljom na odgovarajucim mjestima i onda cirkus sa ozicavanjem  :mjetal

Gotov model bi trebao biti na drvenoj podlozi sa laganom zimskom zemlja - trava podlogom i sve bi trebalo biti prekriveno blagim snijegom. Ali ako ako  :deadhorse


djos & filip

Samo napred bice super!
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

zamorano

Kad kažeš "nema dodataka", zvuči kao da se sklapa za pet minuta, a samo oko tih žica biće par dana punog radnog vremena :). Ali oko ovakve makete se baš vredi potruditi pošto je lepa mašina, a ovo što si do sada uradio izgleda odlično - štaviše, daj neku veću fotografiju da uživamo. :super

Uzgred, verovatno si već pronašao ali nije na odmet da napomenem... Ne znam koliko su Eduardova uputstva za zatege precizna (ja kada sam radio 1/72 bila su solidna ali za takvu šumu kablova nikad nije dovoljno informacija), ali kakva god da su ova dokumentacija je izuzetno korisna:

http://www.bobsbuckles.co.uk/dh.2-rigging-guide.html

Pozdrav!


Wishmaster

Hvala drugovi!  :cheers

Vece fotografije slijede samo da zavrsim podlogu makete i weathering. Za kraj ostavljam sajle :)

Jos uvijek nisam odlucio sta cu i kako cu oko ozicavanja, jer u startu sam planirao da to bude samo simulacija sajle bez zatezaca i sad mi je tesko sa sastavljenim krilima bilo sta uraditi bolje. Dobio sam neke savjete i preporuke po forumima pa cu vidjeti. Imam wingnut wings uputstvo za njihov dh2, imam i ovaj pdf sto si mi dao link a imam i dvije knjige o dh2. Ali opet mi neki dijelovi oko mehanizma upravljanja nisu najjasniji :) Za sajle trebaju dvije razlicite debljine plus trebala bi i kao kockasta na nekim mjestima. Al u sustini mislim da cu sve zavrsiti jednom velicinom.

Zivjeli :)