1:72 Heller Rafale A

Previous topic - Next topic

djos & filip

Jedna od najstarijih maketa u mojoj zbirci, zapoceta pre dobrih 20-tak godina, tek je sada dosla na red da se zavrsi.
Starii Heller, Rafal A prototipska verzija (demonstartor) oko 1986....
Posto je zapoceta u doba kad nisam znao ni za git niti za bilo kakve alate koji bi omogucili korektnu izradu, maketa mi nije dala mnogo prostora za korekciju.
Skinuta je osnovna farba, dosmirglani spojevi zagitovano sta je moglo da se dohvati, prefarbana valejo akrilima, i lakirana gunze satin lakom.
Najlepse iznenadjenje su bile oznake koje su krajnje komplikovane za lepljenje duz napadnih ivica, ali i posle 30+ godina zalepile su se i previle fantasticno.

Ovo je valjda prva moja maketa koju nisam hteo da zaprljam ni malo, niti panele niti bilo sta, jednostavno mi se svidela ovako bela....
Ostalo je da matiram tockove i zalepim poklopac kabine......ali sad sam dohvatio malo vremena da napravim fotke pa cisto da podelim sa vama ovaj rad.

Najlepse je sto i posle ovoliko godina, ova maketa uz malo truda moze da izgleda fantasticno, naravno ja to nisam uspeo ali sam zadovoljan.

Pozdrav svima i slike:

               









Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

zobo


Sandman

Odlično izgleda!  :super Nisam do sada kod nas viđao ovu maketu kao urađenu.

Možda samo da zameniš pito cev medicinskom iglom pošto ova iz makete deluje malo deblje (osim ako tako treba da bude na demonstratoru).

dragan_mig31

Dobar :) i pravo osvezenje na forumu.

milan78

Lep rad.I brzo zavrseno. :lol :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Lykos

Prelepa maketa,vrhunski rad!

Nemsy_29

Ovde su bas retke makete prototipova sa svojim atraktivnim semama, zaista je osvezenje videti ovako nesto. Super je ispao.

Janjic

Pa nije ti puno trebalo da je završiš  :D

Lijepo izgleda ovako čista  :super
凸(¬‿¬)凸

Tomcat

Veoma lepo i zanimljivo, secam se kutije ove makete :-) Svaka cast
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Vlada klima

           
               Ekstra !
     Počinjem da sumnjam da je Fića umešao prste  :zvizduc  :super

komoras

Pravi klasik od makete...svaka čast na izvedbi!  :god
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

boom.boom

PRELEP :love! Kao da je neki sportski super-sonik a ne ratna masina! A tim tempom otprilike i ja radim...u prvih 30god, u drugih 30god... :headbang :lol!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Jovac

Vrhunski rad. Još jedan dokaz da bez prerezvanja i neke preterane dorade stari Heller može da izgleda super. Bravo. :cheers :cheers :cheers

drakii

Kakav krš, dobar svrš, dopada, pozdrav

relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"