Trumpeter MiG-29 9-12 JRV, 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Nova Trumpeter maketa, generalno jako lepa i sto je jos vaznije, bar po meni, zaista izgleda kao MiG-29. Jedina stvar koja mi se nije svidela su paneli koji su mestimicno izuzetno plitki, kao kod Kondora, ali, meni na dusu ide sto ih nisam produbio. Takodje, dekali su neverovatno lose stampani, bukvalno svaki dekal je odstampan izvan filma tako da sam bio prinudjen da koristim Italeri stensile, dok su jugoslovenske oznake Lift Here dekali. Farbano je AKAN bojama i nesto malo Mr Hobby. Maketu svakako mogu preporuciti svima koji vole 29ku, a i ja imam u planu jos koju da uradim. Avion sa brojem 104 je, na zalost, unisten tokom bombardovanja 1999. godine. Prve noci rata u njemu je iz Nisa poleteo major Dragan Ilic, avion je ostecen, najverovatnije od strane holandskog F-16 ali je major Ilić ipak uspeo da sleti da bi avion ipak u maju bio unisten na zemlji.

Pravi 18104


Maketa


















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

komoras

Jako lepo Slobo, ko pravi!  :cheers :bravo :super
Možeš li reći (a i vi ostali koji ste radili ovu maketu) da li je potrebna modifikacija stajnog trapa kako bi avion malo više "legao" na rep i ispratio liniju pravog aviona ili je to ipak neprimetno i nepotrebno?
Takodje pitanje, na koji način si uradio zaptivnu masu na staklu?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Tomcat

Da, po mom misljenju trebalo bi korigovati noge stajnog trapa, iako ja to nisam uradio. A sto se tice zaptivne mase, pomesao sam crvenu boju sa bojom peska za izraelce, pri cemu je crvene bilo znatno manje
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

barbarossa

da, zaista je ovo prvi pravi MiG-29, mislim kao maketa, jedino mi jos uvek bode oci ugao izmedju strejkova i trupa ispod kabine, nekako je preblag, kod prave 29ke je malo ostriji prelaz. Inace maketa je pravo osvezenje za gledati, super su ispale i boje i sve. Bravo


milan78

Izvedba odlicna a maketa potpuno verno prikazuje letelicu.Slobo bravo! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

zobo

Lepo uradjeno.Lepo izgleda maketa.A i mene očekuje jedna koju sam kupio pre neki dan. :super :super

viper


zolle

Ovo nije dobro Slobodane ........... ovo je  :god :god :god :god :god
Dokon mozak, djavolja igracka !

Tomcat

Zaboravih da kažem da sam koristio Eduard zoom set ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Sneni

Super rad, baš mi se sviđa :cheers Ako ti se da, pomjeri rakete R-73 za oko 5mm unaprijed. Ja bih eventualno dodao malo washa u oplatu topa. Mada su to stvarno sitnice, a rad je vrhunski.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Gojko91


Tomcat

#12
Quote from: Sneni on 23-10-2016, 13:51:01
Super rad, baš mi se sviđa :cheers Ako ti se da, pomjeri rakete R-73 za oko 5mm unaprijed. Ja bih eventualno dodao malo washa u oplatu topa. Mada su to stvarno sitnice, a rad je vrhunski.
R-73 su samo privremeno na ovoj maketi, posto planiram i 29ku iz 1999 onda cu na ovaj 104 staviti jos 2 R60 a ove 2 R73 ce ici na tu novu 29 ku. Za top si potpuno u pravu  :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Tomcat

Hvala svima, nadam se, kao sto rekoh, uskoro jednom i sa oznakama iz 1999. :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

flanker

Morao sam da se pridružim pohvalama  :bravo
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.