P-51B Mustang (1/72 Kovozavody)

Previous topic - Next topic

AcaDinic

Pre svega pozdrav svima.
Ovo je jako zanimljiva maketa za rad. U pitanju je Mustang sa Malcolm Hood kabinom sa pregrst detalja, tri opcije farbanja (Ding Hao, Pritty Ann II i Big Mack Junior) i solidno uklapanje. Jako, jakooo zanimljivo. Ja sam se odlucio za ovu poslednju i bas sam zadovoljan. Od hemije tradicionalno Vallejo. Nekih muka gotovo da i nije bilo. Gitovanje, smirglanje ... bla - bla - bla ... a koja maketa je uradjena bez toga.
Evo kako je to sve ispalo.



















I to je sve, za sada.  :cheers

milan78

Lep mustang.Uvek mi je bio problem koji je B koji C,negde sam video da B moze biti sa Malcolm hood negde C da je uglavnom....u svakom slucaju ko zna bolje neka objasni....jeste off topic malo ali maketa je bombona!
Instagram-Peacockscaleworx

zobo


Tomcat

Bas, bas zanimljivo a i veoma lepo  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


Janjic

A lijep je  :)
Baš si ga dobro odradio. Guljenje i prljanje taman  :super

Pozdrav,
Mladen.

凸(¬‿¬)凸

mos


B i C su iste mašine proizvedene u 2 različite fabrike.
Malcolm hood je bio redka adicija na obe variante.

Koliko je ta maketa bolja od Revella i Academyja?

Sneni

To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

AcaDinic

#9
Pre svega hvala na kritikama. :cheers
Sto se tice makete ona je odlicna. Ja sam iskreno zadovoljan iako sam u pocetku bio po malo rezervisan. Najpribliznija mu je Akademija ali sa vise detalja. Revell ima ocajanu D verziji, B i C nisam video u Revelovom izdanju. Akademiju sam radio C verziju sa standardnom kabinom ali ima i Malcolm Hood kabina za koju nije data ni jedna opcija dekala i farbanja za nju. Svidja mi se i Airfix ali D verzija koja je takodje odlicna. Moze se opisati kao da je izasao iz Eduardove fabrike.
Sve u svmu maketa koja trzi rad ali rezultat je ocigledan. Jos jednom, ja sam zadovoljan.