A-7E Corsair (Revell)

Previous topic - Next topic

Santacruz

Dosta kitanja i šmirglanja....





Ajme.... prerano sam se veselio...


Opet....

Warhawk

Quote from: Santacruz on 01-02-2017, 10:22:18
Ajme.... prerano sam se veselio...


Ovakve spojeve uvek treba proveravati pre spajanja polutki trupa, upravo jer su sad proširenja parčićima stirena nemoguća.
Probaj da preveliku visinu ovog dela polako koriguješ turpijanjem spoja trupa na koji krilo naleže, to bi tebalo da ga spusti u nivo sa ostatkom.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Santacruz

Proširenja nisu potrebna, problem je v visini. Ali i to ne na cjelokupnoj površini. prednja leva strana je previsoka, prednja desna je ok, zadnja leva je ok i zadnja desna je previsoka.

Warhawk

Quote from: Santacruz on 02-02-2017, 10:38:44
Proširenja nisu potrebna, problem je v visini. Ali i to ne na cjelokupnoj površini. prednja leva strana je previsoka, prednja desna je ok, zadnja leva je ok i zadnja desna je previsoka.

Zato i preporučujem turpijanje u fazama na horizontalnom spoju na trupu, gde krilo naleže (prednji levi i zadnji desni).
Za kontrolu krila (da li je u horizontali sasvim) bi trebalo koristiti vertikalac.

I naravno - triput "draj-fituj", jednom lepi!  ;D
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Dragan

Quote from: Santacruz on 01-02-2017, 10:22:18
Dosta kitanja i šmirglanja....
Ajme.... prerano sam se veselio...

Opet....

Ne boj se, nisi jedini... Kad sam radio Fudzimijev A-7D u 1:72 racunao sam: Fudzimi je ozbiljna firma, samo stavim tubu lepka u kutiju sa delovima, promuckam i gotova maketa! Kad 'oces: uvodnik vazduha dat je iz dva dela presecena po uzduznoj osi; nisam proveravao kako se uklapaju u trup vec sam ih zalepio i tek kad se lepak osusio (tj. kad je bilo kasno) stavio sam uvodnik na njegovo mesto na trupu. Razlika izmedju zadnjeg kraja uvodnika i trupa bila je po 1 milimetar sa obe strane u korist trupa - kao i kod tebe! Nedelju dana sam gitovao i smirglao dok nisam doveo stvari u red kako treba!  :headbang  >:(

Laufer72

Stvarno ne vidim razlog zašto je ova ista maketa na maketarstvo.net, ofarbana sa polepljenim dekalima, a kod nas na fazi mešalice za beton???

Bilo kako bilo, respect za rad.


Pedja

Quote from: Laufer72 on 02-02-2017, 19:20:30
Stvarno ne vidim razlog zašto je ova ista maketa na maketarstvo.net, ofarbana sa polepljenim dekalima, a kod nas na fazi mešalice za beton???

Bilo kako bilo, respect za rad.

Vremenske zone... :super. Odličan rad.

Santacruz


milan78

Prelepo!Moj omiljeni navy jet uz f14 i A4.
Instagram-Peacockscaleworx

Santacruz

Naoružanje...



i počeo sam radit na podlogi...