prva maketa

Previous topic - Next topic

draganst



Pocinjem sa prvom maketom, imam sve sto mi treba: kafa, vanilice, cigarete i jos neke sitnice koje se vide na stolu  :lol

YU-DFY

Samo napred!
Dobro si se opremio za prvu maketu. Imas i alata i pribora, hemije a i doping sredstava :-) Ja sam svoju prvu maketu izlepio oho lepkom i udario dekale direktno na plastiku bez farbanja jos daleke 91. Tada nije bilo interneta i koje cega jos.
Samo mani se pusenja. Em nije zdravo, em ces imati vise love za makete.

Oklop123

Odlicna oprema za pocetak, ja sam poceo sa samo lepkom i skalpelom. :)
Srećno!  :bravo

mos

Samo strpljivo i biće maketa odlična!  :cheers

Messerschmitt

Odlični preduslovi za siguran start  :super
Savet, izbegavaj da bilo šta od hrane uzimaš u ruke pdok maketaris jer postoji mogućnost da prstima umastiš delove makete i da posle neće da primaju boju kako treba. Vanilice pošalji meni ili ih uzimaj viljuškom/kašikom  :naughty

Takodje, preporuka je oprati delove makete dok su još na ramu mlakom vodom i deterdžentom za sudove upravo da bi se odmastili od masnoće koja je eventualno zaotala prilikom postupka livenja delovia.

Pozz  :caooo

Profa

Bogu fala što sam Lala! :)

medico

nadam se da ne nameravas da radiš tu gde si slikao !? ima da se  " išćoraviš "  :o a i bolece te leđa ....treba ti propisan radni sto ili makar trpezariski .

draganst

Hvala vam svima na podrsci, hvala vam na savetima, cigarete ostavljam, maketu necu mastiti a radicu za radnim stolom. Jos jednom hvala na podrsci.

Janjic

Sretno  :)
Moja prva je isto bila Revell, U-Boat Type 206 A. Maketa, boja, kist, skalpel, ljepilo i krenuo da radim. Još je živa!

Stavljaj slike WIPa da uživamo  :)

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

zaki

#9
Verujem da si uživao u kupovini tog alata
:)
Jedino te Womax štipaljke ti neće ničemu  služiti jer je opruga u njima prejaka, pogotovo za delove te razmere koju nameravaš da radiš. A, sečice su za električare, previše su debele, na nekom sajtu pogledaj kako izgledaju Tamiyine pa  slične potraži u prodavnici elektronskih komponenti.
Svi smo mi prošli kroz tu fazu kupovine kada kupiš nešto što ti super izgleda pa posle shvatiš da baš i nije tako upotrebljivo za ovaj hobi.
:cheers

milanco

Sve je spremno ya prvi rad. Sto rece Mecdico obavezno normalan sto i dobro svetlo.
Vanilice mani jer kada skoci secer mozes da pocnes da se nerviras ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

draganst

Hvala ljudi, sjajni ste  :super

zamorano

#12
Jao miline kada nemaš gomilu maketa koja te gleda popreko iz šteka, i gomilu alata od kojeg pola ne koristiš ali stoji za svaki slučaj... :)

Nego: fali ti šmirgla! :) Turpija neće biti dovoljna za neke obrade. Ja koristim neku granulacije 600 kao univerzalnu, a ponekad dobro dođe i neka 1000-1200 za finije poslove. Za tenkove mislim da ne treba ništa drugo, nema poliranja providnih delova.

Inače, ja koristim takve štipaljke, dobro dođu u nekim situacijama. Jesu jake, ali tamo gde treba pritisnuti jače a dovoljno su čvrsti delovi (npr. gornja i donja polovina krila aviona) su korisne. Neka stoje za svaki slučaj :).

E da: imam i takve četkice (čini mi se da su to te, koliko vidim), i nisu me oduševile... To ti možda bude kandidat za zamenu, imaš ovde dosta svežu priču o toj temi.

Pozdrav!

draganst


Ipak su mi stipalje pomogle

Зоран 1962

Lep početak.Želim ti sreću u daljem modelarenju.