Sword Spitfire PR mkIV 1/72

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima evo jedne makete Spita od mene i to u onoj verovatno prvoj izvidjackoj varijanti.Sama maketa je short run i nije bas za one koji su navikli da rade neke novije airfix i sl.makete.Uklapanje nije nesto specijalno,najgore nalezu providni delovi koji su jednim delom izliveni u normalnoj prozirnoj plastici a vetrobran sa poklopcem iz jednog dela na nekom bloku koji je dobio zuckastu boju.Polirao sam i svasta nesto ali to je tako ostalo.Sva sreca kad se uradi maketa ne vidi se.Kokpit je super i tu sam jedino dodao pojaseve ali avaj kad zatvoris kokpit poklopcem ne vidi se bog zna sta.Svaki spoj git smirgla pa ponovo i u krug.Boja humbrol pru blue 230 oznake iz kutije techmod koje su zivo s***e,stencili neupotrebljivi a kasnije sam saznao(hvala Warhawk)da i nisu imali stencile ti rani PR sto i slike potkrepljuju.Malo vise vederinga koja cuk-cuk cipovanja i to je to.Lak revell 80%matt....









Instagram-Peacockscaleworx

relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Tomcat

Odlican Spit, generalno mi se svidjaju izvidjaci u toj PRU blue noji
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


Warhawk

#4
Quote from: milan78 on 12-05-2017, 21:41:25
najgore nalezu providni delovi koji su jednim delom izliveni u normalnoj prozirnoj plastici a vetrobran sa poklopcem iz jednog dela na nekom bloku koji je dobio zuckastu boju.

Staklić na ovoj maketi je rezinski, verovatno iz razloga livenja tih kapljičastih ispupčenja sa strane.
To nikad ne izgleda ljudski u plastici, jer je teško odliti savršeno paralelno spoljnu i unutrašnju stranu "budže" (često se dobija efekat lupe - primer bilo koji Birdcage corsair u 1/72).

Da je rezin požuteo čujem prvi put.
Verovatno im je ovo prva maketa s takvim staklićem (a i prva koju sam video uopšte), pa još eksperimentišu s tom tehnologijom.

Ali, maketa je ispala sasvim korektno.
Ko hoće rani Spit izvidjač može da bira izmedju nje ili Pavlinog seta za doradu nekog standardnog lovca bilo kog proizvodjača.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

milan78

#5
Taj efekat lupe postoji,distorzira i umanjuje pregled unutrasnjosti.Nisam bio lenj pa sam sa kap revell contacte probao na tom odlivku/bloku sa malo sprua i zalepilo se.Ali razlika u metodi izlivanja pa i da kazem materijalu postoji.Na yt lik radio inbox review i njemu je odlivak zut.Hvala vam svima na komentarima!!! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Jovac

Meni se sviđa. Svako ko se sa ovakvim panjevima ovako lepo izbori , zaslužuje samo pohvale i priznanje. Jako lep Spit. :cheers :cheers :cheers

Зоран 1962


djos & filip

Nesto za mene :)

Prelepa masina , i odlicno odradjena.
Bas lepo i egzoticno

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......