D Day Part 3- Messerschmitt Bf109 G6, Stab II/ JG3, Academy 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Mali nastavak D- Day serije... Maketa Academy Bf109G6, verujem vecini poznata, sastavlja se bez vecih problema I uz minimalno smirglanje I gitovanje. Boje  Mr. Hobby akrili a dekali Xtradecal ''Luftwaffe in D Day''. Ovo je prva maketa na kojoj sam radio motling I bio sam poprilicno zadovoljan uradjenim, medjutim, lak je nekako ''ubio'' motling tako da se sada primeti slabije. Takodje, iako sam silno zeleo avion u splinter semi, sva tri sa seta nisu imali tu semu bojenja... Toliko za sada






















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...



flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

milan78

Instagram-Peacockscaleworx


AcaDinic

Одавно не видесмо месера на кутку и то овако добро урађеног.
Ово је одличан рад.  :super

Jovac

Sviđa mi se . Posebno mi se dopada motling koji nije prenaglašen.  :cheers :cheers :cheers

medico

vrlo lepo farbanje !
položaj kukastih krstova je malo viši u odnosu na standardni položaj, da li si tako video na slikama ili je do tebe ?
Elisa mu je urnebesna uopste ne liči ni na jednu originalnu, štap antena je predebela mogao si da je malo stešeš ili zameniš. Izmatiraj gume ....ne ide da ovako sijaju. sem toga  :super


Tomcat

Quote from: medico on 10-06-2017, 00:49:26
vrlo lepo farbanje !
položaj kukastih krstova je malo viši u odnosu na standardni položaj, da li si tako video na slikama ili je do tebe ?
Elisa mu je urnebesna uopste ne liči ni na jednu originalnu, štap antena je predebela mogao si da je malo stešeš ili zameniš. Izmatiraj gume ....ne ide da ovako sijaju. sem toga  :super

Pre svega, hvala na kritici! Sto se tice boje elise i polozaja svastika, sledio sam Xtradecal uputstvo... Na zalost, tek kad je maketa zavrsena palo mi je na pamet da proguglam ime pilota i tek tad sam nasao sliku pravog aviona koji je na nosu imao uobicajenu spiralu... Tockove sam planirao da predjem mat lakom ali sam skroz zaboravio... Moja krivica... :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

medico

Quote from: Tomcat on 10-06-2017, 00:58:31


Pre svega, hvala na kritici! Sto se tice boje elise i polozaja svastika, sledio sam Xtradecal uputstvo... Na zalost, tek kad je maketa zavrsena palo mi je na pamet da proguglam ime pilota i tek tad sam nasao sliku spravog aviona koji je na nosu imao uobicajenu spiralu... Tockove sam planirao da predjem mat lakom ali sam skroz zaboravio... Moja krivica... :)

sto se tiče propelera mislio sam na to da je Academy promašio oblik, nje do tebe  ;)

Warhawk

Quote from: Tomcat on 10-06-2017, 00:58:31
tek tad sam nasao sliku spravog aviona koji je na nosu imao uobicajenu spiralu... Tockove sam planirao da predjem mat lakom ali sam skroz zaboravio... Moja krivica... :)

Spirala je uvedena krajem 1943-će. Moguće je da je pre toga ovaj avion imao spiner kao što si ti uradio.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Goran A.

Pedantan rad, malo svetlije fotografije ne bi bile na odmet. Samo antene kvare odlican utisak ali to nije do tebe.