P-38 (F-5B) Reco. 1944.

Previous topic - Next topic

Lubenica

Dobar dan,
Eto stare, stare Monogram makete, izasla je tokom 1966 godine.
Dosta sam je proradio i dosta i naucio od nje. Jos, po meni, super model i izuzetno kompletan (omogucuje maltene SVE versije u jednoj jedinoj kutiji) i jeftin. Ako se nadje !
8)

viper


Sandman

Maketa kao da je od metala napravljena!

Odličan efekat, bravo!

Warhawk

Vrlo lep prigušeni sjaj metala.
Koji ti je bio proces nanošenja?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Lubenica

#4
Hvala !
Obican sloj Tamiya Aluminium Spray TS-30 mislim, pa patina, i trljao sam neka mesta sa puderom od grafit olovke. Daje brzo interesantan efekt.

milan78

Moje kritike idu na broj slika.Pocasti nas sa kojom jos.
Instagram-Peacockscaleworx

Imacu na umu napisano, ako ikada naletim na tu maketu. Imao sam je davno, davno.
Hvala I za info oko grafit trljanja.
Maketa naravno vrhunska ali fale slike.
Mogli bi I danasnji proizvodzaci malo da vode racuna o svim opcijama u istoj kutiji ali nece.
Ko sto rece onaj ustaša crni Stipe: mozes, mozes ali neces!

Lubenica

Hvala jos jednom. Evo druge, mada se izvinjavam za slabiji kvalitet slike...

mos

Milina gledati! Odlican rad!  :cheers

Lanmi

Fenomenalan metalni finiš. Rado ću probati taj efekat sa grafinim prahom. Inače danas, 31. jula je godišnjica Egziperijeve pogibije 1944. godine tako da si lep omaž dao večitom dečaku. Lepa prilika da za fenomenalan pasus iz Malog princa:

Quote,,Odrasli vole brojeve. Kad im pričate o nekom svom novom prijatelju, nikad vas ne pitaju o onom što je bitno. Nikad vam ne kažu: Kakav je zvuk njegovog glasa? Koje igre najviše voli? Skuplja li leptire?  Pitaju vas: Koliko ima godina? Koliko ima braće? Koliko je težak? Koliko mu otac zarađuje? I tek tada veruju da su ga upoznali. Ako odraslima kažete: Video sam lepu kuću od ružičaste cigle s muškatlama u prozorima i golubovima na krovu..., oni neće moći da zamisle tu kuću. Njima valja reći: Video sam kuću od sto hiljada franaka. Tada će uzviknuti: Kako je lepa! (...) Takvi su oni. Ne valja se zato na njih ljutiti. Deca moraju mnogo toga da praštaju odraslima. No mi koji razumemo život, mi, naravno, ne marimo za brojeve!"
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Jazuk sto nije bio bolji pilot...