F-14A Tomcat, VF-142 Ghostriders, Revell 1/144

Previous topic - Next topic

Tomcat

Moj prvi I verovatno (pret)poslednji izlet u razmeru 1/144. Maketa koju sam dobio započetu, I koja mi je pokidala sve živce I dovela u stanje da sam posle dužeg vremena poželeo da maketu bacim u kantu a prethodno izlomim. Krila su fiksirana, a tokom rada sam izgubio I jednu AIM9 raketu, takodje IRST koji Revell daje u kutiji je pogresan ali zaista nisam imao volje da se bakćem sa tim. Nisam odusevljen ucinkom ali sta je tu je, bitno da je agonija okončana. Boje mr Hobby akrili a sve ostalo iz kutije.













Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

guster


Sandman

Nemoj da si suviše strog prema sebi - u ovoj razmeri je jako teško postići realističan efekat, a farbanjem si to nadomestio.
Sasvim fin primerak za vitrinu i kolekciju - pedantno! ;)

dragan_mig31

Odlican.Meni deluje kao 72ka.Da nisam procitao naslov ne bi niakd pomislio da je ovo 144.

zolle

Super ti ovo ispalo druže ! Jel to zafaljuje mesta u vitrini, pa si presao na manju razmeru  :lol
Dokon mozak, djavolja igracka !

milan78

Da da k'o 1/72.Lep bas.Hteo sam i ja da uzmem tomketa cini se malo veci nego oni malisani mig15 i 21 od eduarda....
Instagram-Peacockscaleworx




djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

viper

Nadam se da uskoro u vidimo i tamiynog tomcata, vidio sam da si ga nabavio.
Sama tamo su zaista loši decali, predebeli su.

Tomcat

#12
@viper

Za dekale ne brinem, imam nekoliko fantasticnih Fightertown i Furball setova, cak i visak, jedino sto cu morati da uzmem i neki set za doradu jer je Tamiya dala delove za rane blokove... Trenutno restauriram Italerijev u 48, jos se dvoumim izmedju VF-32 i VF-213  :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

viper

#13
Ako se radi o o tomcatima iz 70-tih ili početka 80-tih onda su meni puno ljepše oznake vf-32


Ja sam nabavio drugi tamiyn  f-14 i eduardov cockpit( odličan je). Vjerovatno ću raditi opet vf-74 za koji mi treba dodataka ili vf-111 za koji netrebaju dodaci ali moram nabaviti decale :headbang..