MiG-19PM Trumpeter 1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Eve mojega MiG-a...Rovovska borba..Jedino opravdanje za prilično visoku cenu ove makete je što je jedina u ovoj razmeri.Uklapanje uglavnom loše,paneli plitki,široki,bespotrebno komplikovanje pojedinih sklopova,sitni ususnici na trupu su odliveni odvojeno,dekali neupotrebljivi-raspali su se svi do jednog,itd,itd.Skoro sve panele sam produbio,rivetirao celu maketu,farbao Humbrol 11,tamnije površine +malo crne,dekali iz RR magacina i to je to:












airbamby

Bas je lepo ispao. Impresivno deluje spalir Migonja  :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Warhawk

Ovo je Hu11?
Dve reči - Svaka. Čast.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Starac sa planine

Ovaj HU11 prskan, četkan ili neka magija?
Odaj nam metodu   ;)
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...


YU-DFY

Odlicno kao i uvek. Hoce li se nastaviti niz? 25,27,29,31?

Jovac

Super je Migonja , za nez svaka čast. Samo nastavi. :cheers :cheers :cheers

Jedina primedba je da nema ono brutalno topovsko naoruzanje.

medico

nije moja tematika ali vrlo lepa izvedba ! pretpostavljam da je 29ka naredu ?

Зоран 1962

Prelepo uradjeno.A i zbirka migonja :super :super :super je lepa

Miha

Hvala momci svima na komentarima :cheers
Prvi mah sam u vezi Hu11 silver mislio da sam nešto zayebo a da ne vidim.Boja je prskana brašom,bila je zgusnuta skoro kao žvaka.Probao sam da je dobro razredim-vajt spirit+nitro+Revell razređivač(?!?!)našpricao na test površinu i kad sam video da radi-udri pa MiG-u.Prvo sam farbao tamnije površine(Hu+crna),zaštitio ih pa onda obuhvatno.Iako više preferiram MM Silver,odabrao sam Humbrol jer je postojanija na maskiranje trakom.
MiG-29 je "namunjen"davnih dana,2001,Academy koji je tada bio jedina zabava na tu temu.Sledeći je FW190F8 partizanski.
Sad za serijal MiG-ova nedostaje 25 , 27 i 31.
I na kraju slika dekala....šta reći... :hahaha







matilda

Pazi ovaj "no step"  natpis???
A lepa ti je maketa, meni se bas svidja. Ti odabrao ovaj sa raketama, a mene jednom ceka onaj sa topovima.
Kazes skup??? Ja sam tog trubaca 19,15 i kfira u 72 na nekoj rasprodaji kupio sve za 17 eura.
Nikad jeftinije nisam pros'o... Super si ga i ofarbao. Jako lepo utonirano.
Kolekcija ti je svaka cast.
Sad imas da nastavis odlicnog icm 25, trubac 27 (nemoj da se nasalis da kupis to smece, cekaj nesto drugo) gwh29 i sjaaajniii amk 31.
Sve u svemu, sjajno. Svaki put nas obradujes necim lepim i u 48.

Stevan

Miha

Hvala dobri moj Stevo na lepim rečima za maketu.Ovde ona košta skoro 50evra(5600dindži),ja sam je kao second hand platio 40 pre nekoliko godina.No,nije to toliko bitno nego što Trubač znaju da se ispromašuju za sve novce i zakomplikuju maketarenje.Ranije sam radio njihov Su15tm koji je takođe priča za sebe.MiG3 je ajd da kažem podnošljiv ali nije bez mane.U svakom slučaju-i taj domaći zvani MiG19 je završen i za sad nemam više njihovih maketa na lageru.