G-4 Supergaleb, YuMo 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Jos jedna restauracija makete radjene pre ravno 20 godina makete koja je vecini verujem dobro poznata... Farbe Revell, Humbrol, Gunze, nesto malo samogradnje, dekali iz kutije...



















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


milan78

Dobra restauracija.Lepo ispao,cak ne vidi se da je nanovo radjen. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Janjic

Bravo  :)
Rado viđen u svako vrijeme!
凸(¬‿¬)凸

zolle

Odlično su ti ovo napravio, kao i uvek  :super Voleo bih da jednu maketu uradiš u fazonu spušteni flapsovi, vazdušne kočnice, otvoren kokpit ... cenim da bi to bila milina za videti  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

Fredi


Tomcat

@zolle

Da nemam problem u vidu prasine, radio bih I tako...

Da ne zaboravim I da zahvalim kolegi @dragan_mig31 na velikoj pomoci oko G-4
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zolle

Quote from: Tomcat on 20-05-2018, 19:39:22
@zolle

Da nemam problem u vidu prasine, radio bih I tako...

Da ne zaboravim I da zahvalim kolegi @dragan_mig31 na velikoj pomoci oko G-4
IZGOVORI SLOBODANE  :super :super :deadhorse
Dokon mozak, djavolja igracka !

mutayu

Imas jedno svetlo protiv sudara na hrbatu aviona viska. Za ove oznake to je ono prednje, odmah iza poklopca zadnje kabine. Zilet i tackica boje efikasno bi resili problemcic.
Svakako, bas lepa maketa!

Tomcat

Quote from: mutayu on 25-05-2018, 10:20:19
Imas jedno svetlo protiv sudara na hrbatu aviona viska. Za ove oznake to je ono prednje, odmah iza poklopca zadnje kabine. Zilet i tackica boje efikasno bi resili problemcic.
Svakako, bas lepa maketa!

Hvala na sugestiji!!
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

nebkv

Steta sto nema jedne fotke od pre,pa ono tipa "pre i posle" :)
I ja sam pre neku godinu odradio restauraciju jedne radjene isto tako pre 20tak godina,682 sfrj u 625 sfrj
Na ovim fotkama mi se cini da su krajevi krila malo povijeni ka dole?
Zanimljivo je da sam i kod moje restaurirane to primetio,posebno kada sam je parkirao sa ostalim cetvorkama
Nadam se da im to nije neka "staracka bolest" pa da se pojavi s vremenom i kod ostalih ;D

Miki

Meni je odlican. :super
Znam da nije mesto ali me intersuje je l postoji mogucnost ponovne proizvodnje Super Galeba G-4 YuMo 1/72?

Tomcat

@nebkv

Krila su, koliko vidim uzivo ravna, mislim da je to do mene tj do fotografije, jer mi se I kod nekih drugih maketa na slikama desavalo da krila deluju povijena... Sto se tice slika pre restauracije, imam samo ovu jednu kad sam poceo da ga rastavljam, bez stajnog trapa i sedista... I moj je bio 23682  :)


Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

nebkv

Super
Hvala za fotku,ne samo da je isti broj cak je i stil farbanja skoro isti,nijanse takodje,kao da gledam mog pre radova :)
Sto se tice proizvodnje par puta sam pricao sa Milanom iz M Hobija na tu temu i sanse za to su gotovo nikakve,ravne teoriji,alati su razvuceni kod raznih osoba :(
U stvari od kako je ova maketa dostigla vrtoglave cifre pravo je cudo da neko uzme da je radi,i bas sam se iznenadio kada sam video ovaj topic,naravno sve dok ga nisam otvorio i shvatio da je prerada u pitanju ;)