MH 60 K Night Hawk 1/72 Italieri

Previous topic - Next topic

Dušan ModelkitsBG

Pozdrav svima.Ovako kao sto kaze naslov Jastreb je u pitanju,nema potrebe da komentarisem svi znamo za Crnog Jastreba.Maketa je stari Italieri radim je kao poklon drugaru i mogu reci da je maketa blagoreceno KRS.Mnogo problema,dosta kitovanja,previse nepravilnosti oko sklapanja pogotovo,nista se zivo ne uklapa.Najvise problema sam imao sa vetrobranom i uopste sa samom skoljkom i kokpitom.Nisam ranije izbacivao slike jer nisam bio siguran da li cu je jednog dana baciti kroz prozor :) Na kraju mislim da nije lose ispalo do sada,nabavio sam i neki Eduardov set ali za Akademi model,ali sam neke delove iskoristio za ovaj Italieri...pozdrav do sledecih fotki...


1.Zbog izrazenih panela,hteo sam da uradim ritvete,zbog nedostatka alata,krenuo sam u rucno ritvetovanje i kako tako pokusao da dobijem nesto slicno...




Kasnije sam presao prajmerov da vidim kakvi su rezultati


2.Kokpit vise,manje solidno bez puno problema,jedino kasnije tokom spajanja sa skoljkom dosta ispadne krivo ali sam nekako uspeo da ispravim.Sto se tice farbanja kokpita i samih sedista pratio sam semu iz sastavnice ali mislim da sam pogresio sto ih nisam ofarbao u klasicnu sivu ili smb kao i sto jesu na skoro vecini Hawka.Ali ionako se skoro i ne vide jer je maketa premala tako da to mu je :D





3.Kao sto sam rekao,sklapanje uzas.Dosta supljina izmedju vrata,vetrobana,bukvalno svuda.dosta kitovanja.Leva strana je prajmerovana da ne pomislite da je kit :)




4.Konacno prajmovanje  :mjetal





Do sledeceg gledanja.pozdrav

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.


Зоран 1962

Lep početak.Biće lepa maketa. :cheers

Marko M

Svaka čast za trud i istrajnost. Radio sam ovo Italerijevo čudo nekad davno i bez obzira na sve mane, može da ispadne lepa maketa. Ono što je meni najviše smetalo, a na šta nisam obratio pažnju prilikom sklapanja je to što dimenzije nogu stajnog trapa odgovaraju helikopteru u letu. Ako pogledaš slike helikoptera na zemlji videćeš da je gornja ivica gume skoro u nivou sa donjom ivicom kliznih vrata na kabini. Kako nisam obratio pažnju, kranji rezultat je bio helikopter koji izgleda kao da se propinje (kao ona blesava hidraulika na reperskim automobilima).

Dušan ModelkitsBG

hvala Marko.Jeste upravo tako kada je na zemlji trapovi su uvuceni malo bas kao sto si rekao,mogao sam tako da uradim,ali iskreno i za ovo sam jedva imao zivaca,dosta je krha pogotovo ti delovi oko trapova,dosta sitnih delova i pretanki su zaista.lepo si rekao ,, cudo ,, od makete :D :D :D

Dušan ModelkitsBG

Pozdrav svima.Evo posle nekog vremena nastavak radova na Jastrebu.
Ovako,radio sam na jos nekim detaljima,tj prepravljao par stvari...
Dodao sam nosace sa strane,uglavnom to su bili duzi nosaci za tankere za starije verzije kao sto je slucaj bio sa ovom Maketom sada ih uglavnom koriste kao nosaci za rakete,top itd...a posto ja nemam nista od tog dodatnog oruzija ostavio sam ih da kazem prazne,kao sto vec i ima takvih Jastreba...Naravno nosace sam skracivao jer su bili duzi,pa ih kitovao...
Dalje otvor za elipsu je po meni bio preveliki,a gledajuci reference resio sam da ga suzim i nekako uspeo u tome
Na kraju elipsa zaista lose uradjena sa pretankim nosacima,plastiku sam zamenio metalom,koristio sam igle od spenadle tj one sa kvrzicom na vrhu koje sam presekao po meri i super se uklopillo.Na kraju sam sve ponovo prajmerovao i sada je spreman da poleti u boju :D Do sledeceg gledanja pozdrav i svako dobro









konacno spreman za farbanje  :god




mutayu

Samo ti radi i slikaj, odlicno ti ide!  :super
Terminologiju ces usvojiti vremenom.

zolle

https://goo.gl/images/VvBYVf
Čini mi se da je Italeri dao otvor odgovarajuće širine, ali nije dao ovaj prsten koji nosi jarbol rotora ...  :think
Dokon mozak, djavolja igracka !

Dušan ModelkitsBG

Quote from: zolle on 06-06-2018, 18:32:53
https://goo.gl/images/VvBYVf
Čini mi se da je Italeri dao otvor odgovarajuće širine, ali nije dao ovaj prsten koji nosi jarbol rotora ...  :think
Tako je.Ima taj prsten ili ti drzac rotora,ali je premali i kada se stavi u taj otvor izgleda bas premalo pa sam zato taj otvor malo smanjio da to izgleda realnije.

mutayu

Obrisao sam off topic. Nastavite sa radom.  D:)

PELE

Dobro ti ide. Vidi samo da sredis sve spojeve i neobradjen git na njima, neka ti fokus bude na tome...  :cheers

Dušan ModelkitsBG

#12
Pozdrav svima.Evo konacno sam se izborio sa Jastrebom...Maketa nikad ludja,nista se zivo ne uklapa pa cak i prozorici na vratima.Dekali naravno mrtvi,uspeo sam samo brojeve na repu da zakrpim ovo ostalo sve u komadice.Sve u svemu odlepio sam,ali sam na kraju zadovoljan postignutim rezultatom.Posto je ovo bio Night Hawk,ja sam resio da uradim Pawe Hawk koji ima lepu kamuflazu...

Maskiranje,radjenje kamuflaze:

Prvi put sam koristio Maskol od Humbrola za maskiranje i zadovoljan sam ali opet slobodnom rukom mi je nekako lakse pa sam ponovo sve presao brushem rucno...


Posle maskiranja radio sam wash ali ipak sam na kraju morao suvim pastelama do ponovo predjem panele


Na kraju sam presao satin lakom i to mu je bilo to :)
Posto su na modelu leva vrata odvojena tj moze da se bira verzija sa ili bez vrata,ja sam resio da vrata zakacim i da to malo lepse izgleda.Koristio sam igle i lepo je to leglo...
Ovde cu postaviti jednu sliku gotove makete.Ostale cu postaviti u zavrsenim maketama.
Do sledeceg gledanaj pozdrav i svako dobro