GOTOVO! - 48 sati svadba - S01E01 - White Milk

Previous topic - Next topic

Ćomi

E bas sam se zainteresovao, svaka cast na ozivljavanju 48h build-a.
Zanimljivo je za pratiti, napredak je brzo vidljiv...

Pozz,
Comi
No signature.

Janjic

Bravo majstore! Super ti ide u petoj brzini  :super
Nadam se da nećeš skidati poklopac, to je horor uživo :deadhorse

Radujem se nastavku!

凸(¬‿¬)凸

komoras

Hvala momci  :cheers A za canopy...videćemo posle dekala...  :zvizduc


Napravio sam topove od igle, pošto mi to uvek najviše bode oči na maketama, to i pito cev...  :pilot :deadhorse




Zamaskirao sam kabinu da udarim tamno zelenu, mada ispostavilo se da je ovi bilo pametnije uraditi pre bele, jer je bela ionako slobodnom rukom farbana na pravom:



Ofarban i prop u tamno zelenu + bela:



Maketa izlakirana sjajnim tamiya lakom, sad se čeka par sati sušenja, pa dekali i mat lak na kraju:



Sitni delovi takodje svi komplet ofarbani i biće nalepljeni pre mat laka. Toliko za sada  :pilot :cheers

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

komoras

Zadnja etapa uz švabsko pivo  :cheers



Sa donje strane idu samo dva dekala:



Ni gornja strana nije ništa bolja:



Ali ova dva dekala neće da saradjuju, čak iz u dobru primenu hemije. Ako ne legnu u narednih sat vremena, skidam ih:




Do ponoći, valjda gotovo  :pilot :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Pedja

48 sati.. Ili... Uticaj piva na brzinu izrade makete. Odličan brzinski rad.

komoras

#20
Iz priloženog bi se reklo da sam više popio nego uradio...ali istina je negde izmedju  :pilot :cheers

Semi gloss udaren, čekam sušenje pa da skinem maske da vidim u kom je stanju staklo  :violin

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

komoras

#21
Canopy demaskiran, sve je u redu ispod  :pilot Očišćeno "specijalnim alatom" i alkoholom  :naughty



Maketa je blago zaprljana suvim pastelima:




I konačno da dodam i zadnju sliku u ovom projektu, te da isti proglasim i uspešno završenim!  :cheers :super




Uskoro ću i slikati sve detaljno aparatom i postatviti u galeriji završenih radova  :violin


Ono što sam zaključio iz ovog izazova je:

- život je kratak, maketa je mnogo
- ponekad je potrebno preskočiti odredjene korake i zanemariti perfekciju
- valja postaviti sebi izazove i ciljeve, kako u hobiju tako i u životu

Definitivno sam uživao u gradnji i nadam se da ću opet pokušati ovakav projekat, kao i skupiti hrabrost i oprobati se u ludoj 24h gradnji!  :super

Hvala svima koji su pratili projekat i pružali podršku i savete!  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

viper


Warhawk

Kad se ujutru rastrezniš i pogledaš s kim si vikend proveo...  ::)

Šalu na stranu, svaka čast na winter-washu.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Fredi


Janjic

凸(¬‿¬)凸

®Evolutionary

Bravo i od mene!  :bravo :super :bravo
48 sati je dakle zaista dovoljno da se uspesno sagradi maketa. Uvek sam se pitao da li iko mari da Eduardove "Weekend Edition" kitove zavrsi preko vikenda...

I ja bas radim na ovom izazovu 24, samo kod mene se radi o mesecima...    :zvizduc     Srecom pa nam je hobi dovoljno fleksibilan da svako moze da uziva na svoj nacin.
Pozdrav od Šekija
--------------------

komoras

Hvala svima!  :cheers :super

A Eduarda će biti...možda neki naredni vikend...  :naughty
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Dar Mar

Ja bih rado za 48 sati da završim maketu, tada bi se i moglo reći da nešto maketarim, ali to je gotovo nemoguće ako radiš sa uljanim bojama... Dok sačekaš da se nešto osuši treba ti skoro dan i tako 48 sati pređe u 48 dana u najboljem slučaju (a nekad i meseci)...    :-\
"Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!"

Goran A.

Teoretski, za prostiju maketu bez dorada, potrebno je ukupno 8-10 sati čistog rada.