F/A-18C Academy 1/72 (12411)

Previous topic - Next topic

blaza

F/A-18C Academy 1/72 (12411) OOB

Posle duzeg razvlacenja konacno finisirana.

Zbog kvaliteta ukljucenih academy dekala (domaca verzija, nisu kartograf) imao sam ideju da koristim printscale (72-044 blue diamonds f/a-18c) dekale ali se ispostavilo da su neupotrebljivi zbog par procenata razlike u dimenzijama dekala (veci nego sto odgovara Academy kalupu)  pa sam odustao od koriscenja istih. Instrukcije za dekale su ocajne a primetio sam i neke greske pa iste ne preporucujem. Na kraju bio primoran da koristim dekale iz kutije.

Imao sam priliku da radim sa Revell f/a-18c 1/72 (04894) maketom koja je prepak Italerija i ovaj academy kalup je mnogo bolji. Na revell se ne bih nikad vracao, ovu maketu imam i u drugoj verziji horneta i pre ili kasnije ce ponovo doci na red.

Standardno kompletna akrilna hemija vallejo.

Toliko od mene evo i slika....
















AcaDinic

Odličan rad, za poštovanje.

P.S.
Uzgred ja sam radio F18-F Revellov (04864) i meni je to bila super maketa, sa njom nisam imao ama baš nikakv problem.

milan78

Odlican je hornet bas sam odusevljen...Bravo :cheers
Instagram-Peacockscaleworx


blaza

Quote from: AcaDinic on 18-09-2018, 15:47:18
Odličan rad, za poštovanje.

P.S.
Uzgred ja sam radio F18-F Revellov (04864) i meni je to bila super maketa, sa njom nisam imao ama baš nikakv problem.

To je Super Hornet, Revell originalni kalup in 2009-te (gore sam pominjao Revell/Italeri stari kalup za Hornet in 80tih koji je po meni za izbegavanje).

Nemam ni jednu od maketa iz iteracija tog kalupa ali sam video da su komentari vrlo pozitivni. Narucio sam Hasegawa E/F verzije Super Hornet-a nakon sto sam bio razocaran novim Academy kalupom Super Horneta (http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,23335.0.html). Revell-a trenutno nema kod nas, verovatno bi uzeo i njega da probam.



milan78

Revell ima jake panele, siroke... A italeri je za izbegavanje zbog pozitiva i siroma' detalja.
Instagram-Peacockscaleworx

ALEX T

Odlican oznake su mu lepo legle na sivo.

Pozz

zolle

Dokon mozak, djavolja igracka !

matilda

Lepota. Ja nisam bas neki ljubitelj horneta,ali stvarno je lepo ispao.
Doduse,ja sam jednog i sklopio i to bas akademca,nikakve frke tu nije bilo,lepo ga ofarbao u plavo i onda je udarila katastrofa zVana akademijevi dekali. S prsta debeli,trebalo bi kiseline iz traktorskog akumulatora da bi prosljakali. Njihovi dekali su smece.
Jos jednom, jako lep rad.

Stevan

Goran A.

Da se gume manje sijaju, bio bi za 10+, ovako samo desetka. Jako lep rad!

blaza

Quote from: AG02 on 02-10-2018, 00:34:14
Da se gume manje sijaju, bio bi za 10+, ovako samo desetka. Jako lep rad!

Maketa je kompletna zavrsena sa vallejo satin lakom, nije mi nikad palo na pamet da gume na kraju odradim mat lakom, jos uvek sam pocetnik u hobiju, zahvaljujem na savetu, bice primenjen na sledecoj maketi koja je u izradi (Hasegawa AV-8B Harrier II 1/72)

djos & filip

Kratko i jasno - SJAJAN RAD
POzdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......