L-29 Delfin 1/48 Eduard/AMK

Previous topic - Next topic

Miha

Gotov Delfin.
Odlična AMK maketa u Eduardovom profi-paku,koji ima neke fensi dodatke za razliku od oridžinale kineske(eceraji,maske,dekali 5 opcija).
Skoro nikakvih problema kod uklapanja.Rivetirao sam celu maketu jer mi bez njih deluje pojednostavljeno.
Farba MM Silver.Ovaj 1420 ima u AMK pakovanju,dok u Eduardovom nema,tako da sam malo kombinovao brojeve i jedinicu pravio od četvorke.
Tu je i zajednička slika sa mlađim bruderom,Albatrosom.















milan78

Lepo odradjena maketa.Jesi ga lakirao i cime ako si?  :cheers
Instagram-Peacockscaleworx


Зоран 1962


Vladimir

Ф89 НС

Pedja

Lepo, mnogo volim ove avione i Delfina i Albatrosa.  Odličan rad...

Miha

Fala momci,fala :god
Milane,lakiran je nakon farbanja prvo Prontom,pa sjajnim Revelovim,pa dekali,pa opet Pronto i na kraju opet sjajni+malo mat Revell.

viper

Odlično izgleda, a riveti su zaista još dodatno podigli  izgled makete.
Čiji je L-39 Trumpeter ili Special H?

Miha

Quote from: viper on 14-10-2018, 19:36:24
Odlično izgleda, a riveti su zaista još dodatno podigli  izgled makete.
Čiji je L-39 Trumpeter ili Special H?
:cheers
Albatros je MPM,tada jedino dostupan.Sad istu plastiku samo sa brizganim poklopcem kabine(za razliku od MPMa koji je imao vakumiranu)možemo videti kod SH.

milan78

E super vrlo slicno i ja radim lak,clear i revell.
Instagram-Peacockscaleworx

Goran A.

Taj avion doživljavam ozbiljno tek bez čeških oznaka, to je do mene naravno.
Maketa stvarno lepo izgleda, nemam nikakvih primedbi. Super je što si otvorio kabine, uvek mi je bio zanimljiv sa tim različitim načinima otvaranja poklopaca.

YU-DFY

Ma, idi begaj :-) Zdravo lepo i ludo. Sve pohvale.

blaza

Quote from: Miha on 14-10-2018, 18:28:30
Fala momci,fala :god
Milane,lakiran je nakon farbanja prvo Prontom,pa sjajnim Revelovim,pa dekali,pa opet Pronto i na kraju opet sjajni+malo mat Revell.

Odlicno izgleda, dva pitanja, koje metalik boje si koristio i kakav je to Pronto koji koristis kao lak?

Janjic

凸(¬‿¬)凸

Miha

Quote from: blaza on 15-10-2018, 10:21:34
Quote from: Miha on 14-10-2018, 18:28:30
Fala momci,fala :god
Milane,lakiran je nakon farbanja prvo Prontom,pa sjajnim Revelovim,pa dekali,pa opet Pronto i na kraju opet sjajni+malo mat Revell.

Odlicno izgleda, dva pitanja, koje metalik boje si koristio i kakav je to Pronto koji koristis kao lak?
Boja je Model Master Silver+malo Chrome silver,za tamnije površine dodavao sam malo crne-odokativno.
Pronto....bem li ga kako se baš,baš zove,davno sam ga kupio,nešto Cera veloce,Legno pulito ili tako nešto. :think
Koristim ga samo kao međusloj kod lakiranja da mi enamel boja ili enamel lak ne napravi neku štetu.Nanosim ga uglavnom četkicom,retko erbrašom.Ovde je,kao što sam ranije pisao,posle farbanja silver bojom a pre lakiranja sjajnim enamel lakom Revell,nanesen Pronto,da bih predupredio neku neprijatnost s bojom.Ipak je enamel lak glavni.