Avro Lancaster B.III Revell 1/72

Previous topic - Next topic

spatz

Avro Lancaster novi kalup izuzetno detaljna maketa i lepa za rad.E sad pošto sam je nabavio na limundu maketa je bila savršena oko 80%.Kolega maketar je izuzetno korektno i pedantno sastavio ali sa zatvorenim bombalukom i motorimašto je revell dao izuzetno detaljno.Ispravljati navedeno zahtevalo je veći hirurški zahvat te se nisam upuštao u tu akciju. I onako mi je dosta vremena oduzela na pravljenju bombarderski nišana i konstrukcije turelakoje je iz nekog razloga revell izostavio :zvizduc Maketa je ofarbana humbrolima vedering sa revelovim pigmntima. Inače mašina predstavlja vodeći bombarder 100 skvadrona sa dnevne misije bombardovanja Berhesgardena 45te.Da određeni su i produžeci pokrivača plamena koje revell nije dao.Na net u se mogu naći dosta gorki navedene mašine.Svaka kritika je dobro došla.



















Tesko je dati kritiku, a da ne uvredis ili ne povredis manje iskusnog maketara.
Ima mnogo dobrog ali I stvari koje su mogle bolje.
Zelena je omasena niansa I trebalo bi da si je farbao sa ostrijim rubom pomocu maski.
Cevi mitraljeza ne podsecaju na prave stvari I ramovi na stakluriji imaju visak boje ali to mozes skinuti sa drvenom cackalicom I strpljenjem.

Jovac

Video sinoć uživo i skroz dobro izgleda. Čak šta više super je. :cheers :cheers :cheers

djos & filip

Lep komad, i zahtevna maketa...bar sto se tice kolicina farbe  :)
Salu na stranu bas zbog ovih ogromnih crnih povrsina nikako da se uhvatim u kostac sa jednim.
Da li zbog blica ili vec cega, zelena je "zelenija" nego sto ja volim, ali vec na malko tamnijim slikama to manje upada u oci. Dobro si se izborio sa izduvima...
Sve ostalo mi se svidja, uvek moze bolje....ali i ovo je dobro....za mene i vise nego dobro dok ja ne odradim jedan  ;)
Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Janjic

Dobar je. Par sitnica da se sredi i pravi ljepotan.

Ovu grdosiju sam radio kao svoju drugu maketu u životu. Tvoja je mnogo bolja, a moja je još čitava. Kad je pogledam bude mi žao što nisam početnik u ovom hobiju. Mnogo je ljepše kad se malo, sasvim malo zamaraš oko raznih gluposti. Izvni odoh ja u OT.

Još jednom bravo  :cheers
凸(¬‿¬)凸

Ne, bas to je ta prokleta sustina naseg hobija.
Zasto ima tako malo cetvoromotoraca?
Zato jer ih prave samo ljudi bez dilema I strahovanja t.j. pocetnici, dok mi ostali skupljamo hrabrost, dokupujemo I cekamo...

Janjic

凸(¬‿¬)凸

guster

Perfekcionizam je gadna stvar   :violin

spatz

Prvo da se zahvalim na komentarima dragim kolegama maketarima.E sad prvo zelena jeste zelenija na fotkama zbog blica uživo deluje dosta zagasitija.Imao sam dilemu koju koristiti ali gledajući sve nove airfix bombardere od Vitlija lankastera do poslednjeg Welingtona pričam o new tool sb vi daju istu hb30 e sad na forumima  predlažu 119 ili 163 mada i za njih tvrede da ne gađaju ali šta je tu je što bi rekao hedan stari maketar "In my country wee like tako".
Drugo sto se tiče pominjanja  iskustva i početnika maketara sa svojih 28 godina iskustva u maketarenju bez pauze samo neki metuzalem me može smatrati početnikom ali dobro.
Maketa je nabavljena skoro 80% završena i to jako uredno osim što je zalepljen bombaluk i motori smetala mi u radionice te da ne bi završila izlomljenih nogu stajnih trapova i nagutana prašine nateralo me da je završim.A što se detaljisanja tiče  konstukcija turela su urađene bombarderski nišan prostor za navigatora sa sve mapama i lampom ali kad se sve zatvori više se to ne vidi.
Izazov mi je bio wedering naročito izduvi koji su specifični na noćnim bombarderima što me inače najviše zabrinjavalo  i odbijalo ušao sam u istraživanje i gotovo u svet druida i alhemije kada je bilo sive crne braon pigmentacije kada se postavljanje broija obrtajaja motora da bi mi na kraju bilo  :headbang
Treće da mitraljezi jeste dati su kao drške od metle ali da čekam da mi stignu rezinski bilo mi je smaranje a i posle onoliko staža maketarenja što i nije loše za manje iskusnog  početnika uzelo je svoj danak u vidu oslabljenog vida i ne čini se na oko tasko loše :violin
U glavnom zadovoljan sam rezultatom lpo krasi policu inače ovo je treći lanc koji sam uradio  predhodni su bili stari airfix arhaic i stari revelll panj
deblo ili kako god tako da mi je bilo uživanje u ovim detaljima koje sam ranije mogao samo u samo gradnji napraviti.
I na kraju ovo avionče mi je predstavljalo mali odmor od po narudžbi za rad orlušina u 1/32 ili oklopa u 1/35.
:cheers :cheers :cheers

mutayu

Pregledao sam upravo sve tvoje makete na forumu pa bih se usudio da ti predlozim neke teme za razmisljanje. Generalno mi se svidja tvoj rad kao i izbor tema. Ovladao si i makrofotografijom ali ona onda pokaze i neke stvari koje u prirodi ne dolaze do izrazaja. Naime na vecini fotografija nekako upadaju u oci tri stvari: silvering na dekalima, postavljanje staklica i jaki, tamni wash. Moj predlog ti je da razmislis malo o hemiji za dekale i tehnici njihovog postavljanja, izboru boje za wash kao i njenom kontrastu u odnosu na kamuflazu kao i da ucinis jedan dodatni napor pri postavljanju staklica, njihovom uklapanju i bojenju ramova.
Molim te shvati ovo samo kao sugestiju kako da tvoje vec odlicne makete budu jos bolje!  :cheers

Ok. Izvini za pocetnika.
Nego ko sto neko rece: stakla na avio maketi su kaooci na portretu. Ako nisu kako treba, đabe trud.
Znaci spoj sa trupom, uredno obojani rubovi/ramovi I cistoca. To uvek imaj na umu.

spatz

Hehe ovo je samo hobi  :headbang Ma nema problema bilo mi je čak simpa za početnik stvarno. Inače to sam zaboravio dodati staklo kabine je nekako teško nalezalo i probao sam neku drugu traku mislim da na krajevima nije lepo 100% nalegla ali dobro što je tu je da ne širim. Od hemije se koristi die beste na tržištu gunze naravno. A na drugim radovima moguć je silvering za neke nije ni korišćen jer su rađene iz razonode i po zahtevu naručioca.  :rtfm Moram priznati da nisam baš nešto za fotkanje još se navikavam na novi samsung a5 koji kao što sam video da se može uslikati i brkovi na komarcu.Da sa vederingom sam imao epizode ali gledam da se uvežba.
U glavnom hvala na konstruktivnim sugestijama

Janjic

Ja se takođe izvinjavam ako sam nekog uvrijedio, vjerovatno je pogrešno protumačeno!
Mislio sam na svoju maketu i na moj početak u ovom hobiju.

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

spatz

Ne ne nikako taman posla da ste uredili. Naprotiv drago mi je čuti i drugo mišljenje. Žao mi je ako je tema otišla u OT. Svi se mi trudimo da izvučemo maksimum iz maketa ali uvek se jave neki gremlini prilikom rada makete. Konkretno na Lankasteru me najviše zezalo oko repne turele i konstrukcije iste pa mi je čak i lepak pobegao gde ne treba, O kabinskom staklu da ne govorim i dekalima na trupu. I taman kada sam pomislio da je gotovo i antene razvučeme ono jedna pukne  :think :headbang :headbang :think :headbang Jedva sam čekao da završi u vitrini,jer sam se predhodnih meseci samo saplitao o njega po radionici.