M8 Greyhound - Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Jos jedno Tamijino vozilo, sklapanje bez vecih problema. Predstavlja jedan od sest M8 koji su poslati u Sinaj 1956 u okviru Jugoslovenskog kontingenta pri misiji UN.

Zamenio sam .50 cal mitraljez iz kutije sa jednim iz Verlindenovog seta a njemu sam isekao cev i zamenio je sa bakarnom cevi. Isto sam uradio i za .30 cal mitraljez u kupoli. Cev topa sam probusio kako bi izgledala vernije. Inace za 0.50 cal sam napravio nosac koji manje vise lici na onaj koji je bio na nasim M8, jer onaj iz kutije nije uopste odgovarao. Sa predje strane maketa sam dodao jednu kutiju koja se vidi na nekim od fotografija.

Maketa je prvo ofarbana Valejo belom bojom a nakon Valejo gloss laka sam krenuo da radim filter sa bojom peska a nakon toga wash sa neutral gray AK wash-om. Svi rukohvati, srafovi i ostali sitni detalji su naknadno ofarbani belom bojom kako bi se istakli.

Zahvaljujem se Mediku sto mi je poslao dekale u razmeri 1/48. On je inace fantasticno odradio M8 u razmeri 1/35. Dekali su legli bez problema sa malo Mr. Mark Softnera. Maketa je nakon toga isprskana Valejo mat lakom nakon cega sam odradio chipping boje drvenom olovkom i vedering AK pigmentima boje beska. Pozadi gde je izduvnik motora sam veoma fino odradio vedering sa crnim AK pigmentom koji predstavlja trag izduvnih gasova.









ALEX T

Lepo i pedantno.
Dodatni detalji su taman ono sto treba ovoj Tamiy-i.

Pozz