P-47 trumpeter 1/32 (F-47 JRV)

Previous topic - Next topic

Miros71

Pozdrav, evo neko vrijeme se bavim sa trumpeterovom maketom iz naslova, namjera mi je napraviti repliku jugoslavenskog F-47D.
Kit koji je u nekim segmentima predetaljno napravljen, ali i uz neke nedostatke ću sajediniti sa Eduardovim jetkanim setovima za unutrašnjost i za motor.
Prvo sam sklopio sistem turbo kompresora koji se ne može vidjeti osim ako ne izrežem trup.
Izrezao sam poklopac motora i dio trupa koji ce biti prikazan u otvorenom stanju.

Trenutno radim na kabini, a koristim i priliku da vas pitam jel ima netko poklopac kabine od Hasegawine makete kojim slučajem viška?
Ovaj je totalno promašenog oblika, a hasegawa je davala dva poklopca u svakoj maketi.

Evo ovako to trenutno izgleda:







Miroslav

Za sada odlazem pocetak radova na Tamiyinoj 1:48 maketi ali skupljam referencije I cini mi se da F-47 nisu imali tu boju u kabini. Takvo bojanje su imale razor back variante.

Miros71

Boja kojom sam bojao je MM 1764, što bi trebalo biti najsličnije dull dark green, fotke su za nijansu presvjetle, u stvarnosti je to tamnija boja, pokušat ću uslikat po danu kad bude sve gotovo.
Po onome što sam pronašao sa tim u vezi, posljeratni su thunderbolti imali i crni cockpit, ali to nigdje na fotkama preživjelih nisam primjetio, tako da sam ostao na DDG.
Miroslav

Ja cu se povoditi onim cockpitom iz USAAf muzeja koji je mesavina interior green I yellow zync chromate.

Miros71

Uglavom završen cockpit, još fale neki detalji kao nišan i sl, ali to ću kad uglavim sve.



Miroslav

Miros71

#5
Motor i još neki dijelovi unutrašnjosti priređeni za ugradnju, moram reći da je ovo nešto najkompliciranije što sam radio, a sad još da napravim ostali dio unutrašnjosti iza motora pa da to sve pokušam sklopiti.





Miroslav

Poseidon

Motor samo što ne proradi :) lep rad, jedva čekam da vidim završen.  :cheers

Sandman

Motor je skoro pa maketa za sebe.

Fino si izdetaljisao. Poklopac motora ostaje otvoren sa leve strane?

Miros71

Da, ostaje taj dio poklopca otvoren, nije baš bilo uobičajeno da se tako rastavlja, ili su skidali gornje dvije polutke zajedno ili donje, ali moglo je i ovako.
Moja je namjera ne prelaziti sa otvaranjem na drugu stranu tako da gledajući sa desne strane bude komplet, a sa lijeve otvoren jer se nekako sa totalnim rasklopom gubi linija letjelice.
Miroslav

2851cz


Miros71

Konačno se bližim trenutku sklapanja polovica trupa, zapravo ima tu još posla, ali motor u glavnim crtama završen, još koja žica i to je to.









Miroslav

Its Big and it Beautiful! Samo pazi da I farbanje bude na istom nivou. Preporucujem farbanje panel po panel kvalitetnom simulacijom aluminija I bez isticanja riveta washem.

Miros71

Zahvaljujem na savjetu za wash, ali ja sam nepopravljivi panel/rivet maniac pa ne očekujte da ih ne istaknem :naughty
Gdje sam ono stao, a da, uz dosta usputnog posla sklopio polovice trupa i repni dio koji sam morao dodatno kitati, vidjet ću rezultate kad dođe boja.
Prešao sam na krila, odnosno kutije stajnog trapa koje sam obojao i provukao nešto žičica i tako sad se to sve suši, a ja se dotle bacam dalje u radove.










Miroslav

Miros71

Evo uskoro gotovo, farba je pala, samo još posastavljati sve u jednu cjelinu.







Miroslav