Italeri Douglas C-47 Dakota/Skytrain 1/72 Jrv i pvo

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima!Jedna maketa ne tako uobicajena za mene,jer ne radim velike makete jos transportnih aviona.Naime kako naslov kaze makete Dakote koja se vrti duze vreme na maketarskoj sceni u raznim verzijama i prepacima.Ovo je bila neka bas matora kutija civilne verzije i nabavio sam je polusastavljenu.Naravno moralo je da se prodju svi spojevi ponovo lepkom,srede spojevi,prereze,izvadi figura pilota itd....Sema iz yuvam biltena,boje revell 68 humbrol 106 i dole humbrol 230 i bela u mixu.Dekali lift here genericke oznake rondela i zastava,Mica dekali grb labuda i Balkan models brojevi.Wash domaci od pigmenta,prljanje uljane slikarske i pigmenti.Slike...





















i poredjenja radi sa f-86...

Instagram-Peacockscaleworx


Ono kad pomislis: ima dušu!
Namerno necu da gledam Italerijeve propuste nego odlicno ofarbanu maketu. To je TO!

Tomcat

Bravo! U ovoj godini za sad dve makete i ne zna se koja je bolja!
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Fredi


DjG

U vreme izlaska tog Yuvam biltena, mi smo maštali o ovakvoj maketi, dekalima . . .
Za mene, ova maketa je, nekako, "povratak u budućnost".
Lepo !

zaki

Baš lep rad, ovaj C-47 uvek budi posebne emocije još od davnih vremena kada sam ga kao klinac prvi put video uživo, ostao mi je u sećanju taj logo labuda. Pre rata bio sam na nekoj obuci u vožnji u Zalužanima i tamo je zarastao u travi stajao jedan demoliran, satima sam se muvao u njemu i oko njega.
:)

relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

viper


milan78

Instagram-Peacockscaleworx

zero


Janjic

凸(¬‿¬)凸

Biba Struja

Odlično odrađen C-47, svaka čast!

Reci mi samo, da li si ga farbao freehand ili si koristio maske?

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

AcaDinic

 :super
Super je. Ja hoću da radim jednu takvu invazionu!