irački TYPE-69-II,invazija na Kuvajt 2.8.1990,Trumpeter 1/35

Previous topic - Next topic

chemical_ali

konačno gotov TYPE-69-II,nakon puuno posla oko detaljiranja i dodanih 100ak dijelova,izrade improviziranih kutija na stražnjem dijelu tenka za smještaj poljskog telefona i kalema s kabelom kakve su kod iračke vojske bile standardna oprema ove zapovjedne verzije tenka TYPE-69-II,dodanih kanistera za gorivo,kutije za municiju,dva tenkista...nema što nisam detaljirao...a koristio sam se s preko stotinu slika originalnih tenkova ovog tipa skinutih s neta.tenk je konačno gotov ali primjetit će te da sam ostavio neobojani kvadratić na desnoj strani prednje kose oklopne ploče i na stražnjoj lijevoj strani tijela tenka,iza auspuha.tu ću postaviti još jednog vojnika iračke vojske i još jedan sanduk s municijom,dodatno ali tek kad napravim dioramu za ovaj tenk.diorama će se zvati "INVAZIJA NA KUVAJT 2.8.1990. god."naravno diorama će sadržavati još nekoliko vojnika iračke vojske iz vremena invazije na kuvajt,ali o tom potom.jedini detalj koji sam izostavio je antena,iako je i ona davno gotova,ali je neću montirati dok maketu ne odnesem iz zg-a doma u split.


































eto,to bi bilo ukratko to-boja kojom je tenk bojan ne postoji u prodaji nego sam je sam zamiješao od 3 polumat revellke.svaki komentar je dobrodošao!!!!

milanco

I ovaj tenk je izvrstan svaka cast :o

Napisi samo kako si farbao tenkiste jer mi treba za onaj t72 :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

chemical_ali

Quote from: milanco on 08-09-2007, 00:43:11
I ovaj tenk je izvrstan svaka cast :o

Napisi samo kako si farbao tenkiste jer mi treba za onaj t72 :D
nema univerzalne zelene boje za iračke uniforme,postojalo je puno različitih nijansi.ova boja je zamiješana od nekoliko revellki,zatim sam tenkiste obojao u bezbojni gloss lak i potom wash pronta i crnog tuša.zatim sam u zelenu boju uniforme dodao oko 60 posto bijele i drybrushao figure i potom ih airbrushem obojao u mat lak,i to je to ;)


Gusha

Auuuu, volim kada neko ulozi ovoliko truda u detalje!. Svaka cast.

Boki


Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

T34

Strava ;)
Tematski - osvježenje a maketarski čista alkemija - iz kineske plastike u iračko zlato ;)

Hugo Sperle

E, OVO SAM CEKAO DA VIDIM! IZVRSNO IZGLEDA! OVA TEMA JE JAAAKO INTRESANTNA, A JAKO MALO EXPOLATISANA! HAJDE SAD DA VIDIMO JEDAN LEP ZIL SA IRACANIMA, ILI MOZDA NEKI SKUD ???
TENK JE FENOMENALAN!

Gusha

Scud pocinjem za par dana.Nabavio sam fotke i knjiske.Ogromna maketa...gde li cu da je stavim pitam se samo!! ::)

Hugo Sperle


chemical_ali

Quote from: Gusha on 11-09-2007, 09:51:05
Scud pocinjem za par dana.Nabavio sam fotke i knjiske.Ogromna maketa...gde li cu da je stavim pitam se samo!! ::)
moram te upozoriti da iračani su koristili originalne scudove samo u prvoj polovini iračko-iranskog rata.kasnije su zaključili da scud sa svojim malim dometom ne odgovara njihovim strateškim ciljevima u ratu s iranom i da je premalog dometa da prodre u dubinu teritorija neprijatelja tj na teheran.zatim su razvili al-hussein raketu koja je u biti produženi scud,dometa 600 km ali smanjene bojeve glave.razvijena je i al-abbas dometa 900 km ali nikad nije ušla u serijsku proizvodnju.ukratko sve svoje scudove iračani su potom modificirali tako što su od školskih raketa uzimali djelove raketnih motora i dodavali na bojevi scud.time su dobili dužu raketu većeg dometa i s manjom bojevom glavom.od sredine 80ih više nijedan originalni scud nije bio u naoružanju iračke vojske.za al-hussein su isprva razvijali al-walid lansirnu rampu i prikolicu koju su vukli scania 112h kamionima ili nekad daimler-benzovim kamionima.međutim al-walid koji je imao rampu domaće proizvodnje se pokazao kao preskup i sklon kvarovima.tad su odlučili sve postojeće MAZ-543 kamione s rampama za originalne scudove modificirati produženjem lansirne rampe tako da su ih koristili za lansiranje al-husseina.
stoga sve one podatke da su izrael tj tel-aviv iračani raketirali scudovima zaboravi,jer glupi ameri al-hussein raketu koja je više nego dvostruko dužeg dometa od scuda i s dužim tijelom i manjom bojevom glavom klasificiraju kao scud klasu pa odatle i ti podaci.isto kao što su pisali da je JNA koristila AK-47 kao standardno naoružanje a ne jugoslavensku modifikaciju M-70 i M-70A.ukratko svih 98 raketa "scud" tipa koji su padali prema izraelu i na saudijsku arabiju 1991 iz iraka su u biti bili al-hussein,bila su navodno samo 3 scuda i to nije potvrđeno.stoga ako radiš irački scud,učini kao što sam ja-nabavi dragono scud na maz-kamionu,nađi na netu shemu i mjere al hussein rakete i daj je istokarit od plastike.i potom produži rampu na maz-u i eto ti al-hussein.ja sam dosad samo napravio raketu od tokarene plastike a čekam da mi prijatelj donese maz sa scudom da napravim ostatak.

Hugo Sperle

Hvala na podsecanju... Ovo je nadasve korisna informacija :)
Ja sam se, doduse, kanio izabrati IRACKO-IRANSKU situaciju upravo iz tih razloga, no, sad, ukoliko posedujes a zelis podeliti sa prijateljem adekvatne planove za prepravku, veselo cemo "raketirati" Izrael ;D
Salu na stranu, zaista bi bilo lepo uraditi AL-HUSEIN verziju :P :D :D :D

chemical_ali

Quote from: Hugo Sperle on 11-09-2007, 16:27:14
Hvala na podsecanju... Ovo je nadasve korisna informacija :)
Ja sam se, doduse, kanio izabrati IRACKO-IRANSKU situaciju upravo iz tih razloga, no, sad, ukoliko posedujes a zelis podeliti sa prijateljem adekvatne planove za prepravku, veselo cemo "raketirati" Izrael ;D
Salu na stranu, zaista bi bilo lepo uraditi AL-HUSEIN verziju :P :D :D :D
ja baš radim al-hussein raketnu bateriju tokom raketiranja izraela ali ima status čekanja dok ne završim par projekata u radu prethodno.šta se tiče preinaka moram pogledat po laptopu pa ću okačit upute kroz par dana.a ako radiš verziju scud iz rata s iranom,mora biti maslinasto-zelene boje bez oznaka,takvi su irački original scudovi do sredine 80ih bili.

Hugo Sperle


RILE-NS

O braco Iracani.Zanimljiva vam ova temica.U Irackom arsenalu je stvarno bilo pravih bisera.Napravite i vi koji djerdan.Elem.Ja sam moj Dragonov Scud B namenio za sasvim nesto drugo pa stim u vezi imam visak dekala -Irackih ,ali i delova makete.Ako nekome zatreba voljan sam ih ustupiti.Moj MAZ 543 nosice sistem Rubezh(BROM) u bojama JNA.Predstoji puno rada na dopuni dokumentacije a onda cu prionuti na samogradnju.Sad neznam kako se po Iracki kaze zdravo al' evo ko da sam vam rekao.