Су-34 (1/72 Italeri-Звезда)

Previous topic - Next topic

AcaDinic

Napokooon
ovaj moj izlet iz moje uobičajne kutijaške priče stajala me mnooogooo vremena.
Maketa je TARABA  :headbang, to znamo, i to je upravo bilo ono što me je nateralo da od nje nešto pokušam da napravim. Trebalo bi da predstavlja jednu od aparata koji su prebačeni u Siriju, ovo je varijanta pre odlaska.
Inače obiluje sa pregrš prepravki (vertikalci su pomereni recimo za po ceo milimiter u stranu), samogradnje (prednji trap kompletno, nišan ispod, poklopci na usisima, neke sitnice u izduvima, ...), rezinska kabina, i mnogo koještarija na njemu. Hemija je kompletno Vallejo. Koliko sam uspeo videćete.



















i po neki detaljčić









Toliko za sada.
Sledeće je verovatno SU-35 a do tada
:cheers

Gojko91


Tomcat

U, svaka cast, mnogo je dobar! Ja nikako da se nakanim da ga pocnem, kada aam video koliko je potrebno prepravki
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


flanker

Lepo urađeno.
Ali za ovu maketu važi ona stara izreka - Spolja gladac, a unutra jadac.
Maketa je sa mnoštvom nedostataka, radim je sa dugim prekidima već godinu ipo, jer me obuzme nervoza svaki put kada je se dohvatim.
Vertikalci previsoki, nema laserski obeleživač koji si napravio, nema merdevine za pilote, prelaz od nosa preko vrata prednjih nogu nije tačan,
pajloni niisu tačni i nedostaje onaj dugački pajlon koji ide između motora, prostori nogu netačni (ali hajde mogu da prođu), diskutabilna dužina produžetka
između motora, naoružanje je skroz netačno izuzev raketa V-V jer bombe nisu ni u jednoj razmeri, KH-31 predugački (možda postoji takva verzija sa povećanim
doletom i tom dužinom), položaj pajlona na usisnicima je netačan, izduvnici su uži od motora na polutkama...
Ko ima finansijskih sredstava bolje da uzme Trumpa nego Italeri/Zvezdu/Revell.
Naravno, svaka čast za uložen trud. 
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

M@rio

Maketa je možda taraba ali si je ti odradio odlično!!!

Ja bi ga samo malo zaprljao (ali to zato što ja tako volim)... :naughty :naughty :naughty

Svaka čast, odlična maketa, nema šta!!! :super :super :super

Pozdrav,

Mario
M@rio

AcaDinic

Quote from: flanker on 07-10-2019, 12:06:07
Lepo urađeno.
Ali za ovu maketu važi ona stara izreka - Spolja gladac, a unutra jadac.
Maketa je sa mnoštvom nedostataka, radim je sa dugim prekidima već godinu ipo, jer me obuzme nervoza svaki put kada je se dohvatim.
Vertikalci previsoki, nema laserski obeleživač koji si napravio, nema merdevine za pilote, prelaz od nosa preko vrata prednjih nogu nije tačan,
pajloni niisu tačni i nedostaje onaj dugački pajlon koji ide između motora, prostori nogu netačni (ali hajde mogu da prođu), diskutabilna dužina produžetka
između motora, naoružanje je skroz netačno izuzev raketa V-V jer bombe nisu ni u jednoj razmeri, KH-31 predugački (možda postoji takva verzija sa povećanim
doletom i tom dužinom), položaj pajlona na usisnicima je netačan, izduvnici su uži od motora na polutkama...
Ko ima finansijskih sredstava bolje da uzme Trumpa nego Italeri/Zvezdu/Revell.
Naravno, svaka čast za uložen trud.

Slažem se sa većinom stvari što si naveo.
Maketa je pravi Frankenštajn.
KH31 koji je dat u kutiji više je za četresosmicu nego za ovu razmeru, ove koje su stavljene su iz nekih novijih Zvezdinih viškova. KAB-ovi su katastrofalni, samo liče, tako da ću da ih zamenim Hasegavinim koje sam pronašao u viškovima. SPS podovi na krajevima krila su iz Trumpeterovog seta. E sad što se tiče vertikalaca tu ne znam tako da su ostali ovi koje sam imao. Što se tiče vertikalaca morali su ovi, druge nemam. Dekali su sasvim ok samo na vertikalcima ima greška u seriskom broju RF-92811 a trebalo bi da bude RF-95811.
Bilo kako bilo svakako ide na policu.
:cheers

flanker

Podovi treba da budu Khibni, a mislim da Trump daje Sorbitsija, koji su malo drugačiji i čini mi se manjeg prečnika.
Vertikalac mora da se skrati i da bude kao na jednosedima, oni su dali kao za UB. Bombe daj deci da se igraju, nisu ni za jednu
razmeru.
Sve u svemu, ko pokuša da ga dovede u red uložiće mnogo truda i vremena.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Jovac


Зоран 1962

Макету си урадио за 10-ку.Свака част на уложеном труду. :cheers :cheers

Miroslav Š.

Aco majstore, uspeo si sasvim :cheers
Odličan rad :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!