ICM 1/48 miG-3

Previous topic - Next topic

Pedja

Dugo je trajalo, baš. dodat eceraj u kabini (instrument tabla se u toku rada odlepila i negde u kabini zagubila, nepopravljivo),"Montex" maske za kabinu i za oznake, za oznake su odlične ,za kabinu očajno loše rešenje (vinilske maske koje teško prate oblik i krivine poklopca kabine). Čak i nakon slikanja se polomio stajni trap. No, to je što je ,evo ga i pred vama. :cheers












djos & filip

Jos jedan lep rad i uspesna zimska sema.
Odlican
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Miroslav Š.

Leži ti ova zimska šema :super
Baš lep rad
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Sandman

Dobar je, mada mi se viša sviđa stil guljenja bele na Yaku, ovde ti je nekako mekano ispao (ili je tako bilo i na pravom?)

Janjic

Jedan od ljepših aviona iz ovog perioda (gledano mojim očima :) )

Bravo  :super
凸(¬‿¬)凸

Pedja

Quote from: Janjic on 02-12-2019, 19:53:48
Jedan od ljepših aviona iz ovog perioda (gledano mojim očima :) )

Bravo  :super
Hvala, inače stvarno liči na neke avine koji su pravljeni za brzinske rekorde. I po meni ima neverovatno dobru "liniju".

anki

Quote from: Sandman on 02-12-2019, 07:58:15
Dobar je, mada mi se viša sviđa stil guljenja bele na Yaku, ovde ti je nekako mekano ispao (ili je tako bilo i na pravom?)

Jedine slike pravog su tokom predaje u jedinicu 122 LAP.  Cuvena tri: Za rodinu, Za Staljina i Za partiju boljsevikov ( naravno  ispisano na ruskom  ;D
Detaljno ovde:

https://massimotessitori.altervista.org/sovietwarplanes/pages/mig3/whslogan1.html

Sva tri su glanc novi i farbani u belo fabricki bez i najmanje oguljotine. Sta se posle  u jedinici desavalo - nema sacuvanih fotki tako da je ovaj rad  u stvari predpostavka sta je posle bilo - avion je preziveo dovoljno dugo da izbledi gornja bela, skinuti su mu lanseri za rakete, ubacen radio, zamenjena ili prefarbana elisa i ugradjen uvlaceci repni tocak. Ko ne veruje da je tako bilo nek pokaze sliku  :super
OK , salu na stranu lep rad a istorijska tacnost mozda i nije toliko uvek bitna. Meni se vise svidja ovo postepeno ispiranje bele od onog ljustenja .