Makete od papira u 32 G-4 i J-21

Previous topic - Next topic

deksiko

Pozdrav svima,
Slike novih maketa od 160 gr papira u razmeri 1:32, koje su u izradi tako reci pri kraju jastreb J-21:

Galeb G4 23601:
i G4 23725:

dragan_mig31

Svaka cast.Izgledaju odlicno.Ko proizvodi ove makete?

deksiko

Hvala kolega, drago mi je da vam se dopadaju makete.
Ove makete ne postoje na trzistu. Naime kao sto vec znate u svetu postoji puno proizvodjaca papirnih maketa i po obicaju veoma mali broj onih koji rade da tako kazem nase makete tj. sa nasim oznakama. Ove makete sam uradio sam, projektovao ih prvo u programu "Blender" za 3D modelovanje, zatim ih obradio (panelne linije,nitne,  bojenje i postarivanje) u photoshopu i zatim krece sastavljanje. Inace radi se o prototipovima sve tri makete- to su prvi primerci koje sastavljam da bih video kako se sklapaju. Naravno svaka od njih ima uocljivih mana koje se otklanjaju nakon sastavljanja prototipa. Veoma interesantno, obzirom da sam i sam nekad radio plasticne makete. U stvari pokusao sam da ove papirne "priblizim" po izgledu plasticnim a i jednostavnije su za sklapanje.
Pozdrav!

DUSAN123

Svaka cast na ovim radovima , posebno mi se svidja Jastreb ! Stvarno si ga "skinuo" koliko to dopusta tehnologija, boje su odlicne,detalji autenticni kao i konture, izuzetan rad ! Mogu li se negde "skinuti" servisni natpisi ?

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

zivorad

Uvek padnem sa stolice kad vidim ove tvoje radove  :god :god :god :god :god       SVAKA ČAST       :god :god :god :god :god

deksiko

#6
Hvala na lepim komentarima.
Za kolegu Dusana u vezi servisnih natpisa, fajlovi su jpeg i odnose se na prednji i zadnji deo trupa i levo i desno krilo, nadam se da ce te se snaci. Ja sam se snalazio koristeci gomilu fotografija obzirom da nemam VTUP.


dragan_mig31

Svaka ti cast jos jednom.To se zove pravi entuzijazam.Nadam se da cu na nekom od buducih takmicenja imati priliku ovo da vidim uzivo.Jos jednom bravo i obavezno okaci jos fotke kad budu radovi napredovali.

mutayu

Odlicne makete a ni tvoj entuzijazam i ulozeni rad ne zaostaju!
Jesi li razmisljao da ih pripremis za izdavanje i stampu? Ministarstvo odbrane i Udruzenje pilota Tigrovi iz Kraljeva sprovode kampanju popularizacije pilotskog poziva kod srednjoskolaca u centralnoj Srbiji pa bi verovatno bili zainteresovani za saradnju.

deksiko

Zahvaljujem na lepim komentarima!
Za sada makete pravim po porudzbini, a u planu je i stampanje maketa za sklapanje sto zahteva i izradu uputstva i numerisanje delova, sto nije bas lak posao. Posebno, jer sam do sada uradio sledece makete: Galeb G-4 (N-62), G-2 (N-60), Jastreb (J-21), Orao (J-22), Utva 75 (V-53), Lasta (V-54), Kraguj (J-20), S-49A, IK-2, IK-3, hoker hariken, hoker fjuri i spad VII, naravno svi sa "nasim" oznakama.

deksiko

#10
Pozdrav svima!
Posle duze pauze G4 23725 zavrsen, Orao 25154 i nastavak radova na Jastrebu.