Yumo,Super galeb G-4 Srpsko vazduhoplovstvo ,1/72

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima konacno i ja da odradim jedan Yumo g-4,u oznakama Srbije i to onaj 23733 serijskog broja sto je bio pogodjen 1991.iznad Slavonije cini mi se.I dan danas leti.A sad o maketi ko je radio zna sve a ko nije cisto da zna da nije bas lako sklopiva mada druga plastika nema te je ujedno i najgori i najbolji G-4.Koristio sam eceraj Lift here,resinska sedista koja sam malo modifikovao dodavsi pojase i kopce gde je trebalo,isekao poklopce kabine i iste malo u skrecu obogatio.Dakle najvise posla oko kokpita.Pito cev je Master pitot od Kfira koja je skracena i modifikovana za G-4.Bojen humbrolom dole 230,gore 106, a zelena je revel 68.Lakovi AK gauzy i vallejo a providni delovi isli u Future.Dekale sam dobio od @Adrijano1776 i hvala mu za njih a @Dejan68 bih se zahvalio za pito i future.Bilo je na kraju par pehova ali sam ih sanirao lepo.Mnogo se iscimam kad radim nasu avijaciju te stoga tezim da bude perfektno,bar meni pa otud i svo nerviranje zbog tih istih pehova.Evo slika pa prosudite.


























Jedna tokom rada...
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Trud se sasvim isplatio, meni se ovo jako sviđa! Odličn rad
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Janjic

凸(¬‿¬)凸

Laufer72

E sad, postaviš Galeba na stajanku pored migova, slikaš jednu "profilnu", skuvaš onu "tvoju" kafu ko kad pijemo....i uživaj.
B  R  A  V  O  Milanče.

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Dejan68

Ćuti, radi i iznenadi nas.   ;)
Samo zanimanje ti traži perfekcionizam, pa je to prešlo i na hobi.
A da nije tog perfekcionizma ne bi gledali ovu i još mnoge tvoje odlično urađene makete. :bravo
Nadam se da ću ga videti i uživo, ako ne na kafi u KG, onda na nekom od narednih takmičenja.   :caooo

AcaDinic


mutayu

Odlican, bravo!
Svidja mi se sto si radio po foto referencama pa imamo tamnu antenu na hrbatu i isprljanu aralditnu kapu na vrhu vertikalca. Pito cev i treba da bude bas ta sa Kfira (tj. sa Miraza III ) kao sto jeste na pravom avionu.
:super


djos & filip

Sve hje vec receno ali ne nmogu da se ne prodruzim pohvalama.
Gde god da si imao pehove, sada se sigurno ne vide. A ovo sto se vidi je super.
Uvek je lepo videti galeba, iskreno se nadam da cu i ja smoci hrabrosti da ga odradim.
Jos jednom, svaka cast na radu.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Biba Struja

Fantastičan, bolje ga stvarno nisi mogao uraditi. A za kamuflažu skidam kapu, to sam još kod DC-3 primetio da razvaljuješ    :super


milan78

Hvala svima.Zao mi je sto su slike onako bzvz ali to je to.Trudim se da makete sto je vise moguce radim po referencama ako ih ima,a za G-4 ih ima dovoljno.Otud i sve navedeni detalji na maketi koje je primetio @mutayu . :cheers
Instagram-Peacockscaleworx