Dakota C-47

Previous topic - Next topic

kru65mi

Dobar dan,
evo mene opet ( na vasu zalost ne mogu izlaziti iz kuce) s novim projektom.
Ostajem unutar bivse drzave ali idemo  u transport - C-47 Dakota.



Mislim da ste dosada vec shvatili da je stan malen    :naughty
Tokom nabave ovo je bila jedina opcija ( Misterkit nije imao drugih varijanti) ali dobiti nasu dakotu i nije veliki problem. Ono malo gatlinga sto bi islo unutra sam odmah bacio i imam pravi avion   :super .
Kroz prozorcice se nista ne vidi i to meni nikako ne odgovara pa sam nastavio s cerupanjem zeninog partvisha   ...   :lol :lol :hahaha :hahaha
Koristeci nesto tankih plasticnih sipki i prirucnog materijala ( citaj : partvish) izgradio sam dio teretnog prostora









I sada sam u dilemi, naime fotografija unutrasnjosti nasìh velikih ptica nema ( osim one dakote sa Zeljave i blijedog sjecanja one sa Zaluzana) pa nisam siguran u boju unutrasnjosti ... Ove dvije su bile svijetlo plave ali to mi suzava polje rada na dva aparata - da li netko ima vise informacija po tom pitanju???  Molim pomoc i to relativno brzo ( prije nego ovdje ukinu quaratenu   :rtfm )
Hvala vam na vasem vremenu i eventualnoj pomoci,
Kruno

Miha

#1
Imaš na Paluba forumu slike koje ti mogu pomoći u jednoj od tri opcije:
Enterior green,
Zinc chromate green,
Zinc chromate yellow,mada bi ka prvu opciju bez razmišljanja :cheers

Dragan

Boja unutrasnjosti zavisi od perioda sluzbe jer su avioni tokom remonta prefarbavani.
Na somborskom aerodromu 1986. bio je jedan C-47 i unutrasnjost je bila Bronze Green, ali bilo je ocigledno da je ta boja naneta tokom remonta jer se ljustila i ispod nje je bila Interior Green 34151.
Kutije stajnog trapa bile su zuti prajmer.
A sto se tice karantina... nece on tako brzo proci:



:cheers

kru65mi

Hvala za informaciju ..  :super
Za ovo zadnje mi nije bas da te puno volim ...  :think - vec sam zatvoren s njom mjesec dana  -  hocu medaljuuuuuu

kru65mi

Slijedi zatvaranje ...



Dodao par sitnica tek da ne bude prazno a ici ce jos nesto samo dok pripremim ... ideje dobrodosle  :super
Hvala vam na vasem vremenu i pomoci, na Palubi sam fulao topic o nasim Dakotama  :headbang
Kruno

kru65mi

Dok odlucim sta cu jos ubaciti unutra, pogledao sam ostatak dijelova ( ja uvijek radim zbrdazdola).
Nesto mi na motorima nije ubjedjivalo pa sam sravnio sve kao rusi Berlin ...
A nisam vam rekao da imam komsiju cigu - bakrenog lima koliko hoces ...  :lol:lol:
Ovdje sam gadno rizikovao ali je dobro zavrsilo   8)  8)  8)





Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno

Goran A.

Vala jesi rizikovao ali odlično leglo. Kako rekoh ranije - 144-ke vole po koji detalj viška, odmah odskoči.

Janjic

Svaka čast na detaljisanju. Ovaj bakar je baš dobar detalj, unutrašnjost je priča za sebe! Bravo :super
凸(¬‿¬)凸

kru65mi

Hvala vama na lepim recima  :god
Kad vec ostavljam otvorenu kapiju, bar da ju malo dotjeram jer su originalni dijelovi prilicno "esencijalni" ...



a palo je i krecenje ...



iducih dana cu sigurno dodati i poneku kvaku i polugu ... ovako je prilicno pusto  :think

Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno

kru65mi

Iduci dani su prosli i proglasavam kapiju definitivno svrsitu ...  :rtfm



Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno

Goran A.

svaka čast, PP boca k'o prava

guster

Dobro bi dosao i neki referentni objekat da se vidi koliko je sitno, svaka cast!

kru65mi

Hvala na zavirivanju ...



Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno

drazen

Svaka čast na detaljima  :super. Kolega, vid vas očigledno dobro služi. :)

kru65mi

Drazene, hvala ti na lepim recima, ali ni u papuce ne ulazim bez dva para naocala   :lol :lol :hahaha :hahaha
Ajmo dalje ...
Farovi koje nudi Roden mi se nikako nisu svidjali     :uaaa :uaaa
A vec duze vremena sam zelio uraditi ovu probu



Nakon sto sam obojao sjediste fara u crnu, simulirajuci lampas komadicem plasticne sipke



obojao sam cijeli far u srebrnu osim sijalice koja je isla u crno



a onda sam cijeli far napunio UV ljepilom koje se pod utjecajem plave LED lampe stvrdne za 5-6 sekundi





osmirglan i uglancan far izgleda puno realisticnije ...  :super





Sto se mene tice farovi su gotovi ..   :caooo
Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno