b-757, B-767, A-320, Sukhoi 100

Previous topic - Next topic

Zoran Sivcev

Stavio sam sve ove makete u jedan topik pa kako budu odmicali radovi kacicu slike. Kad ih zavrsim svaki ide posebno u galeriju gotovih. sve ove makete u ovom stanju su vec 5-6god nadam se da cu ih sada privesti kraju.

B-767/300 Revell 1/144



danas izlakiran



B-757/300 Minicraft 1/144, kod ove makete su mi problem motori, uz maketu idu PW a Continetal je imao RR, nadam se da cu ih nekako nabaviti ako ne pasce neko budzenje verovatno sa B-767



danas lakiran



A-320, Zvezda 1/144 sa Revell dekalima




Sukhoi 100, Zvezda 1/144, ovde sam u dilemi u koju boju da ofarbam krila, Zvezda kaze belo ali mi po fotografijama izgleda da je neka sv siva cak sam naleteo na krila slicno farbana kao na A-320 ako neko ima info bio bih mu zahvalan da me spase googlanja.



.
Izvinjavam se na losim telefonskim slikama.

Miroslav Š.

Bela su bila na prototipu a na serijskim su svetlo siva (kao na Erbasima).
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Profa

Po fotki pretkrilca korogard, srednji deo kao kod Erbasa (svetliji korogard, hm?), flapsovi i krilca svetlo sivi kao na Erbasu...
https://www.aeroinside.com/img/aircrafts/aircraft-sukhoi-superjet-100-95-registration-RA-89010-e969b5c1ec_b.jpg

Fali korogard na srednjem delu krila GW, ili će to tek da bude?
Bogu fala što sam Lala! :)

Zoran Sivcev

Quote from: Profa on 21-04-2020, 19:53:04
Po fotki pretkrilca korogard, srednji deo kao kod Erbasa (svetliji korogard, hm?), flapsovi i krilca svetlo sivi kao na Erbasu..

https://www.aeroinside.com/img/aircrafts/aircraft-sukhoi-superjet-100-95-registration-RA-89010-e969b5c1ec_b.jpg
Meni deluje da su predkrilca boja metala. Ovaj moj ra89001 je izgleda prefarbavan u Aeroflot i da su mu ostavljena bela krila od predhodnih boja, najverovatnije cu ga tako i ofarbati mada mi je ovo u Airbus maniru lepse

Quote from: Profa on 21-04-2020, 19:53:04
Fali korogard na srednjem delu krila GW, ili će to tek da bude?
Na Germanwings tek treba da se farbaju krila, idu klasicno u sv. sivu sa korogardom

Zoran Sivcev

malo se radilo na motorima za B767 i tockovima za B757 i B767







Zoran Sivcev

B-767 danas stao na tockove i dobio par antena, danas mu farbam gun metal boju na motorima pa mu se blizi trenutak da odleti u policu


Zoran Sivcev

Motori ofarbani, jos polusjajan lak pa da ih okacim na avion i B767 ce biti gotov


Zoran Sivcev

#8
Polepljeni motori na B-767, jos par sitnica da sredim i ide u galeriju gotovih




B-757 probno stao na tockove, jos malo stelovanja pa ih lepim

Zoran Sivcev

Konacno sam odlucio sta sa motorima, bila ideja da ugradim PW koje sam dobio sa maketom mada Continetalovi B-757 nisu imali te motore vec RR. Kako sam imao visak revelovih RR motora sa B-767 prvobitno je bila ideja njih da prepravim. Javio se taj problem sto je postojala opasnost da ostetim vec ofarbana i izlakirana krila prilikom ugradnje i upasivanja tih Revell motora. Kako original pajloni sa PW motora  idealno nalezu na krilo odluka je pala da zadrzim Minicraftove pajlone a na njih upasujem Revell motore

PW motori



RR motori




flanker

Od svih koje radiš 767 ima najlepšu liniju. Odlično si ga uradio, deluje na fotki kao pravi.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.