A6M2 tip 21 Zero, Hasegawa, 1/72

Previous topic - Next topic

Dragan

Stara Hasegavina maketa koja nema nikakve veze sa kasnijom AP serijom. Debela plastika, naglasene nitne, ima flesa...
Kabina je u obliku prazne kade tako da sam dodao naslon sedista, palicu, instrument tablu, zatvarace mitraljeza, DF antenu, pilotske vezove, nisan... takodje sam zatvorio kutiju glavnog trapa.
Na fotografijama maketa deluje svetlo sivo i ne vidi se zeleni ton, a zapravo je Ame-Iro - svetlo sivo zelena.
Prljanje je minimalno jer je u pitanju maketa aviona koji je ucestvovao u prvom talasu u napadu na Perl Harbur 08. decembra 1941. godine sa nosaca aviona Akagi. Zavisno od izvora, na ovoj masini navodno je leteo Shiguru Itaya, ali u literaturi sam nasao da je u isto vreme (prvi talas) taj pilot leteo na jos dva Zeroa sa slicnim ili drugacijim oznakama.  :think
Iako je maketa stara bar 35 godina (pre toliko godina sam je kupio) dekali na vertikalnom repu su savrseno legli i nisu se raspadali ili pozuteli. Na zalost, uz neke novije Hasine maketame dobijaju se dekali koji su pozuteli, ali to je druga prica.  :uaaa



















:cheers

Jovac

#1
Iako je stara Hasegawa, ove makete jednostavno imaju dušu. Lepo ti je ovo ispalo, samo mi reci koje si boje koristio?  :cheers :cheers :cheers

Dragan

Hvala na komentaru!
Ame-Iro sam dobio tako sto sam pomesao jedan deo Gunzeove RLM 02 (H70) sa dva dela Gunzeove bele (H1). Kapotaz je MrColor Cowling Color (125), Hinomariji i crvena traka oko trupa Gunzeova Red Madder (H86).
:cheers