F-4U1 Corsair Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

tripko

mama mija ;D
sta nam sve ti priredjujes

djnik

Jos malo pa je farbanje gotovo. Trebam samo da popravim ivice tamno plave (Insignia Blue) sa svetloplavom (Intermediate blue) i to je to. Verovacno cu i da posvetlim pojedine panele posto je ova tamno plava bas tamna.



djnik

Farbanje je gotovo. Ova tamno plava mi je bila isuvise tamna tako da sam sa svetloplavom sa vece udaljenosti pod malim pritiskom preprskao maketu kako bi se te dve boje utopile. Sledi Fjuture pa dekali . Takodje kupio sam srebrnu drvenu olovku da uradim ljustenje farbe, video sam da to koriste ovdasnji maketari.




Dada

Djole the Djniche, makete ti na prave avione liche ;) 8) 8) 8)
Stvarno je super gusarko !

Hartmann

Super si ofarbao, bas su dobri prelazi. Ajd' jos, jos.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

djnik

Nisam zapostavio Korsera, obecavam :)

Radovi su u toku, tamno plava je drajbrasovana posvetljenom nijansom tako da mislim da sada mnogo bolje izgleda. Takodje zavrseno je farbanje prostora za mitraljeze kao i sklopova krila. Za "guljenje" farbe sam koristio Prismacolor srebrnu olovku, zadovoljan sam efektima ali nisam jos uvek zavrsio sa guljenjem vecih povrsina. Trebam da ofarbam noge stajnog trapa u srebrnu boju i to je otprilike to. Onda sledi Future pa dekali. Moracu da secem dekal na levom krilu jer sam otvorio prostor za mitraljeze :S




Lanmi

Djole, pravi si avio hirurg. Svidja mi se efekat ljustenja, jel ta Prismacolor nesto posebno ili je samo neka fancy firma koja pakuje drvene olovke?
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

djnik

Fancy firma koja pakuje drvene olovke i koju preporucuju maketari ovde uamerici.Kosta $2 komad, skuplje od normalnih olovki ali obavlja posao.

djnik

Posle rucka nastavljam sa dekalima, ostali su jos samo stensili. Narucio sam juce PSP plate od Eduarda na koju cu da postavim Korsera kad bude gotov.




Dada

Prijatno :) Stvarno lep gusar. Mozda malko manje ocerupan za nas ukus 8) mogao je i motor napolje, zar ne :) Salim se malo jer nas stalno kritikuju za cerupanje...
Superiska posao teras!

djnik

 Hteo sam i ja motor ali je rezinski set suvise skup :(

Sandman

ah vi mashinci  :D samo bi da cherupate neshto  >:D  :D

shala mala.. Djole, super je Gusar!

kako si seckao dekal na krilu - si postavio oplatu shto je izvadjena pa stavio dekal i onako pred samo fixiranje ga seckao ili si to radio i pre bacanja dekala u vodu?

te reshetke od Eduarda koje si naruchio za podlogu su bile jedno vreme da se nadju i u M-Hobiju - simpa izgledaju - Preza mi chak par puta pokushavao da ih proda  >:D ali mi za sad to nije potrebno - nema se mesta da svaka maketa ima svoje postolje.....  :-\ neki drugi put...  ;)

djnik

Dekale sam sekao pre nego sto sam ih potopio u vodu jer sam znao tacno gde idu. Ostatak dekala koji prelazi preko poklopca motora cu naknadno iseci i postaviti na individualne poklopce. Posto trbeam da dodam jos neke ecovane delove na ove poklopce ovim problemom cu se pozabaviti tek na kraju.

Te PSP (Perforated Steel Plate) resetke su odlicne, dimenzije su 30x40cm tako da ce moci cak i Avenger da stane na njih ako ga budem radio. Inace posto su izlivene od plastike moci cu da ih verovatno secem ako mi trebaju pojedini delovi za dioramu isl.


djnik

Zaboravih da napomenem da sam na Korseru kao i na Spitfajeru nanosio Future ravnom cetkicom od 1/2 cola tako da nisam morao da koristim brash i da ga posle cistim. Ova tehnika radi besprekorno ali moram da napomenem da dobro ocedim cetkicu na rubu posude a potom dva-tri puta protapkam po papiru i tek onda mazem po maketi u istom pravcu (u pravcu strujanja vazduha). Eto malopre sam za citavih 5 minuta presao jos jednim slojem preko Korsera i sutra ujutru kad se sve dobro osusi isticem panele.

Zoki969

Bravo Djole, odlican Corsair. Mogu ti reci da si vise nego brz i efikasan u proizvodnji maketa.
Nego, zasto svi izbegavaju da koriste airbrush kada god mogu ... Meni je praksa pokazala da je koriscenje airbrusha gde god je moguce zapravo brze od cetkice ... Boja, ciscenje, boja, ciscenje i tako u nedogled ...
I, jos jedno pitanje ... Da tamno plava ipak nije na kraju ispala malo svetlije nego sto je trebalo? Non speculate sea blue zaista jeste izuzetno tamna boja.  Mozda se varam, mozda su samo fotografije u pitanju (plava  se razlikuje od serije do serije fotografija). Nemoj me shvatiti pogresno, maketa izgleda zaista inzvanredno, samo mi nijansa malo bode oci  ;D Ali, opet, mozda su u pitanju moje oci  ;)
Samo udri, Djole  :)