Sdk.Kfz. 182 Tiger II (King Tiger) - Tamiya 1/35

Previous topic - Next topic

djnik

Ovo je "stara" Tamijina maketa od jedno 15ak godina koje je "prezivela" skoro poptuno sastavljena i neofarbana u kutiji oko 12 godina. Nikako da je zavrsim jer nisam bio siguran koju kamuflazu da odradim jer sam vec radio nemacke tenkove u trobojnoj kamuflazi (braon/zelena/oker). Video sam u jednoj knjizi kako je odradjena maketa Jagdtiger-a u nemackom Red Oxide prajmeru i dopalo mi se kako moze da se radi weathering. Maketa je prvo ofarbana Neutral Gray prajmerom kako bih popravio greskice i posle toga sam je ofarbao mat crnom. Koristio sam AV Red Oxide prajmer koji je posvetljen sa malo beje boje. Nanosio sam boju tako da se vide senke u odnosu na crnu podlogu. Nakon farbanja i gloss laka naneo sam Neutral gray wash i Subtle dirt filter. Posle Satin laka napisao sam razne brojeve i "zamerke" tokom izdrade tenka belom drvenom olovkom koju sam prethodno veoma dobro naostrio. Tenku sam dao broj Nr 12, i predstavio ga na ovoj vinjeti kao 12-i prototip koji je bio u fazi testiranja topa od 88mm. Iz tog razloga mozete da vidite caure od 88mm pored tenka. Narucio sam i municiju u kutijama koja nije jos uvek dosla, odlucio sam se da tenk fotografisem i kazem da je "gotov" a te ostale detalje (a mozda i neku figuru) cu dodati naknadno. Na gusenicama sam naneo Track wash, potom pigmente i grafitnu olovku kako bi gusenice izgledale vernije. Sve ivice su takodje "oguljene" grafitnom olovkom kako bi se nazirao metal ispod prajmera. U predelu motora sam koristo AK Kerosine fuel enamel wash koji sam naneo cetkicom nasumica i "isprskao" kao fleke nasumice.

Sad se vracam na avione :)













Sandman

Ove bele oznake su totalno oživele maketu, baš ima onaj realistični šmek! Bravo Đole!