M-36 Jackson Academy 1:35

Previous topic - Next topic

drazen

Po mnogim podacima, najtacniji M-36 do sada u 1:35. Kit sadrzi 560 dijelova na 10 ramova plus 2 vinilna i dekale za cetiri verzije (dvije iz SR2,  iz Koreje i Francuska verzija iz Indokine) . Sastavnica ima 16 strana. Detaljna unutrasnjost  , 2 vrste tockova, 3 vrste topa 90mm, dvije opcije za prednju plocu na tijelu tenka i sl.
Jedini nedostatak prema nekim US izvorima je netacna kontura zadnjeg dijela kupole, ali meni se cini sasvim u redu uporedjujuci sa fotkama koje imam. Ne sadrzi figuru/e posade :( i nema municije tj. granta, samo oni "ammostowage tubes")



Dijelovi su odlicno odliveni, kao i sve novije Academijeve makete. Preporucujem svakom, zainteresovanom za ovu vrstu naoruzanja (vozila) da ga nabavi.



Sorry na losem kvalitetu slika.

Lovac tenkova M-36 Jackson ulazi u naoruzanje u drugoj polovini 1944. Poznat je po tome sto je bio jedino americko borbeno vozilo u masovnoj proizvodnji sposobno da unistava Pantere i Tigrove. M-36 je bio naoruzan topom od 90mm, najboljim protivoklopnim americkim topom u to vrijeme. Za nesto vise od godinu dana proizvedeno ih je oko 1400. Koristen je u borbenim dejstvima i posle SR2, u Koreji, sukobima izmedju Indije i Pakistana te u sukobima na prostoru bivse YU (uglavnom verzija B2).

Petar_II

Hajde dajte ako ima maketa u 1/72 ko su proizvodjaci.

rodeo

U 1:72 pravi ga extratech. Donosili su to Cesi na proslo Banetovo takmicenje. Sama maketa je vrlo kvalitetna.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

oddball

Dražene, ovaj Džekson je bio u upotrebi do 2001-2002 godine u našoj vojsci, pa ako te zanima možeš da radiš i takvu neku varijantu. btw, ovo nije tenk već samohodni top (koja god da je razlika). Lično sam ih video u Danilovgradskoj kasarni, i svi su bili operativni.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

drazen

Quote from: oddball on 27-04-2008, 15:01:00
Dražene, ovaj Džekson je bio u upotrebi do 2001-2002 godine u našoj vojsci, pa ako te zanima možeš da radiš i takvu neku varijantu. btw, ovo nije tenk već samohodni top (koja god da je razlika). Lično sam ih video u Danilovgradskoj kasarni, i svi su bili operativni.
Pretpostavljao sam da su se toliko zadrzali u naoruzanju. Na Kosovu su dosta koristeni takodje, ali ja ipak planiram da pravim VRS verziju (baltazara)
mislim da je ovo slikano u okolini Sarajeva.
Hvala za info u svakom slucaju ;)