Hasegawa Curtiss P-40N Warhawk 1/72

Previous topic - Next topic

milan78

Pozz svima,jedna relax maketa cuvenog lovca iz ww2 koji je od pocetka rata do kraja sluzio u vise verzija.Najcuveniji su Flying tigers ali i kasnije varijante pa RAF verzija itd.Ovaj aparat koji sam predstavio maketom je iz koliko znam Banshee eskadrile iz istocne Indije,koriscen za lovacko bombarderske zadatke iznad Burme.Sama maketa je dobra sa siromasnim kokpitom te eto odatle figura pilota,nesvojstveno za mene.Vrlo malo sta ima da se popravlja,npr. kutije trapa dobile one poprecne elemente,nova pito cev i nisan.Ostalo iz kutije.Povidni delovi moraju da se doteruju da bi lepo legli a opet nije idealno.Farbe gunze lak vallejo,dekali lepo legli iako podeblji.Pasteli i tamiya wash,kao i malo uljane slikarske.Hasegawa nije dala serijal ispod 49 na desnoj strani vertikalca,sto je tako ne znam,kao i to da je rasprava na netu oko spinera da li je plav,teget ili crven.Ja sam to kako je Hasegawa stavila u sastavnici a najverovatnije je bio plav.Elem...Slike...























Instagram-Peacockscaleworx

djos & filip

Za ovu maketu bas vazi ono, stara dobra hasegawa!
Radio sam ovu maketu prvi put kad sam bio klinac, i iskreno jedva cekam da ponovo dodje na red.
Odlicno si sve to izveo. Veoma lep P-40
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Janjic

Jednostavno i lijepo! Bravo Miki  :)
凸(¬‿¬)凸

Tomcat

Bravo! A i lobanja mu super stoji  :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

YU-DFY

Odlican! Kao da je 1/48. Radio sam i ja ovu maketu davne 2008 kao what if varijantu JKRV.

relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Jovac

Sviđa mi se kako si ti ovo odradio. I ako sam mislio da ove godine neću da radim nijedan P-40 , vidim da si mi ti dao ideju , za još jedan.

dragan_mig31

Nije moja tematika ali svidja mi se kako si sve ovo pedantno uradio.Bravo.

doktor

Vrlo lepo uradjena maketa jednog od mojih omiljenih aviona. Kako je jednom rekao Dragan Draskovic: 'You can never have enough P-40s'

Ja sam ovaj takodje uradio, vrlo davno, ali Matchbox maketu

Da li ste fotografije napravili foto-aparatom ili mobilnim tel.? Ovo pitam jer na par fotografija nema dubinske ostrine, sto se meni obicno desava kada slikam mobilnim...

milan78

@doktor telefonom naravno.Hvala svima na komentarima.
Instagram-Peacockscaleworx

Profa

Mnogo dobar rad i večna tema...

Zanimljivost - pogrešno si mu postavio dopunski rezervoar za gorivo :D


Ja sa ga radio onomad, dodao Eduardov eceraj i izabrao mnogo tamniju plavu za spiner, po fotki...
Bogu fala što sam Lala! :)

milan78

#12
U uputstvu stoji da moze na oba nacina da se stavi dopunski.Na vecini slika uopste p40 stoji kao sto sam stavio.Neka ga tako.Kao i spiner.Velika je debata jel crven ili plav.Cak ima video gde je crven.Mada je to promenjljivo na licu mesta.Tvoj se ne vidi ne radi photobucket.A secam ga se,doduse kroz maglu.
Edit:Spiner ofarban u tamnije plavu tako da sad je sasvim kako treba.Mrzi me da slikam i uploadujem... :hahaha
Instagram-Peacockscaleworx

Goran A.

Bio je još jedan sa istim brojem ali druga varijanta i sa crvenim spinerom i prefarbanim serijalom. U to vreme su u tom skvadronu avioni imali ili crvene ili neobojene spinere (olive drab). Serijali su bili uglavnom prefarbani.


Profa

Quote from: milan78 on 23-08-2020, 21:55:43
U uputstvu stoji da moze na oba nacina da se stavi dopunski.Na vecini slika uopste p40 stoji kao sto sam stavio.Neka ga tako.

Ma neka ga tako - meni je bilo zanimljivo da ga stavim opanačke, kad sam video gornju fotku :)
Ne opterećivam se više fotobaketom, očajan je, ali imaš fotke makete na mom FBu, ako te ne mrzi baci pogled...

@AG02: sve bi bilo OK da se na fotki ne vidi koliko je tamniji spiner u odnosu na ostatak aviona.
Koliko ja znam, crvena je bila boja 89og FS, a plava 90og, pa su tako i spineri bili bojeni.
Bogu fala što sam Lala! :)