Tamiya 1/48 Fi 156C-1 beli 20 JKRV

Previous topic - Next topic

padobranac

Uradjena Roda iz Kraljevine. Odlicna tamijina maketa, fenomenalno uklapanje (kao kod tamije  :)). Dekali su Lift Here, boje sam standarno vec poceo da koristim MRP - RLM 65 i 71.
Uspeo sam da izgubim far koji ide ispod levog krila, sad sam u potrazi za delom koji bi ga zamenio. Nacionalne oznaka sam postavio pogresno, vodio sam se uputstvom od LH, medjutim na fotkama sam kasno uocio da treba da se pomere za jos jedno rebro prema unutra-prema trupu. Inace oznake legle odlicno i odlicno reaguju na hemiju. Plava na zastavi na vertikalcu treba da se spusti jos malo nize. Ali za sve ovo je malo kasno. Nemam zamenske oznake.

Jos par napomena za one koji budu radili predratne rode:
- nase su sve imale tri mala usisnika na kapotazu motora sa gornje leve strane, Tamiya ih daje, ja ih prvo skinuo posle sam morao da ih pravim.
- bude radio crni 12 iz 4.LP iz Zagreba neka obrati paznju na vece nacionalne oznake od standardnih. Idu preko cele tetive krila i krilaca. Vidi se odlicno u knjizi Zaboravljeni album od Borisa Ciglica (strana 41)
- na istoj strani je i fotka rode sa skijama koja sa donje strane ima oznake koje su manje od standardnih (prelaz na ratno oznacavanje?)
















Ostalo je jos da se razvuku antene ali sam tu u nedoumici, a koliko vidim i meni dostupna literatura takodje. Ako neko ima podatak kako bi trebalo, bio bih zahvalan.





Mushroom publikacija daje raspored zica kao na prve dve slike ali za verziju A-1, dok za C-1 daje samo centralnu zicu, od vertikalca do stubica antene na kabini. Po Mushroomu krilni stubici Na varijanti C-1 ne postoje.




Valiant publishing pak daje drugaciji raspored zica ali na predserijskoj varijanti A-0 a za C-1 varijantu isto kao i Mushroom.

Na fotki belog 20 se vide krilni stubici, vidi se i da su antene vezane za njih ali ne moze da se proceni u koju stranu idu.


Pomoc svaka dobrodosla
o\llllll/o

Poseidon

Ko i uvek, ostao sam bez reči :)  :super :super

Janjic

Fantastično  :super

I ja sam davo rovio za antene, kada sam radio svog. Na kraju nisam ni postavio jer nisam bio sigiran.
凸(¬‿¬)凸

Jovac

Kraljevina uvek omiljena tematika, maketa vrhunski urađena. :cheers :cheers :cheers

djos & filip

SJAJNO uradjena maketa.
Umereno ostarivanje i prljanje...bas po meri
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......