Dornier Do-22 Kraljevine Jugoslavije 1:48 Planet Models

Previous topic - Next topic

®Evolutionary

Dragi moji,

približava se kraj ovoj čudnoj godini, koju će mnogi sigurno poželeti da zaborave, ali će ona ipak ostati upamćena po velikim posledicama i promenama koje je jedan virus izazvao na kugli zemaljskoj.

Jedna stvar je jasna, ako sedimo kod kuće i izbegavamo druženje, internet i maketarstvo su savršeni kompanjoni. Ko zna, ako ovo još potraje, možda će se smanjiti gomila nesastavljanih kitova i u mom ormanu. Evo, ne dešava se često da ovo kažem, ali završih maketu! Neki od vas ste sigurno pratili avanture sa rezinom koje sam imao tokom izgradnje ovog Do-22. A ako nekoga zainteresuju ove slike završene makete, slobodno skoknite na pod-forum za projekte u radu pa pronadjite kako su se stvari tamo razvijale...

Istorija Dorniera 22 Kraljevine Jugoslavije je veoma zanimljiva i uzbudljiva, ali ja neću pokušati da je sažmem u par rečenica. Toplo preporučujem monografiju koji je naš kolega, Djordje Nikolić, napisao o ovom avionu, a koja je i meni mnogo pomogla u ovom poslu.

Moja maketa predstavlja jednu od mašina koja je uspešno preletela Mediteran po počtku okupacije Jugoslavije i u Egiptu se pridružila jedinicama RAFa, te tamo nastavila borbu. Izgled aviona sa brojem 309 na dve arhivske fotografije iz tog perioda je veome zanimljiv. Na plovcima i gornjaci krila primetna je ad-hok, ručno primenjena kamuflaža sa nepravilnim poljima tamne boje, najvervatnije zelene, preko postojeće sveobuhvatne svetlo sive podloge. Trup aviona je medjutim ostao netaknut. Gornja površina krila je nepoznata, osim same napadne ivice, tako da sam ovde imao "umetničku slobodu", ali sam se potrudio da ostanem u domenu verovatnog.

Pustiću sada da slike pričaju dalje a ja svima želim mnogo bolju 2021 godinu u puno zdravlja!




















Pozdrav od Šekija
--------------------

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Sandman

Bravo! Sjajno je ispao na kraju, a i sama scena/diorama je vrlo dopadljiva i vrlo uspela.

Sa nestrpljenjem i uživanjem čekam tvoj sledeći rad!

Tomcat

Savrseno,zaista nemam drugi komentar. Svaka cast
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

djnik

Pratio sam svaki apdejt u radu i jedva sam čekao da završiš ovu maketu. Počevši sa maketom od rezina, ti si napravio poboljšanja koja dodaju verodostojnost, ofarbao si je izvanredno i na kraju postavio na postolje koje dočarava poslednji period u eksploataciji ove mašine. Svaka cast!

Warhawk

Do sada ga nisam video ovako detaljno i dobro urađenog.
Ništa, odo u tvoj WIP topik, pa da polako skidam slike jednu po jednu - trebaće...  ;)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Miroslav Š.

Melem za dušu! Svaka čast na svakom detalju. Rekao bih da si sasvim uspeo i u pokušaju da iz statike pređeš u dinamiku sa celom kompozicijom :super
:cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Lykos

Sjajan rad i još lepši završetak, hvala na lepom željama, također i tebi isto želim!

djos & filip

Sa uzivanjem i moram reci divljenjem sam pratio radove u toku, i finalni rezultat je u skladu sa svime...FANTASTICAN.
Predivno uradjena maketa, i sama prezentacija je izuzetno atraktivma
Svaka cast, majstorski rad
Pozdrav, Djordje

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......


®Evolutionary

Hvala najlepše svima na ovako pozitivnim komenarima! Naročito vama što ste me i usput bodrili - to mi uvek puno znači na ovim maratonskim projektima. :bravo :super
Pozdrav od Šekija
--------------------

SerbiaModelkits

Sto bi rekli Leskovcani, Iscepao si je na mesto :D Svaka cast


yogi

Šta čo'ek napravi 'ebem li ti sandalicu !!!!!!
U srcu Bosna,u glavi fosna !!!! :)

Lanmi

Nemam šta da dodam onome što su prethodnici napisali. Savršeno, farbanje, vedering, postavka, sve je baš kako treba. Želim ti da što pre započneš novu, kako bismo pratili tvoje zanimljive postove.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"