1:72 Eduard MiG-21 MF

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Briznski OOB rad.Boje gunze.Lakovi Vallejo i AK.













milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Veki

Odlican rad!Jedino mi nije jasno da li je ova verzija nosila RS-1U; AA-1

Veki

Ovo je crtez

Lykos

Veki nemojte preterivati...

Veki

Postovani Lykos ako mislite da preterujem onda se izvinjavam.Mene je samo interesovalo podvesni teret.I mi smo imali 21Mf ali se ne secam da je imao varijantu kao na maketi.Imali smo Mig-21PFM.Jos jednom izvinjenje ako sam bio sitnicar.Inace vec sam napisao da je maketa odlicna!

milan78

Naravno da je nosio.Lokalno su ih Poljaci prepravljali i koristili za bojevo gadjanje V-V kao "mete" cak postoji slika su22 u novoj kamuflazi kako se tovari tim prepravljenim raketama.
Instagram-Peacockscaleworx

Veki

Poljaci su ih koristili kao mete.Pitanje da li je koriscen kao oruzje V-V.U tipologiji svrstava se u prvu generaciju za bliska odstojanja.Poceo je sa Mig-19.Kod nas samo na Mig-21pfm.http://militaryrussia.ru/blog/topic-1.html pozdrav nadam se da nisam opsiran.

draggan

Veki

RS-2US / K-5MS / K-51 je u RV i PVO korišćena na L-14 (PFM), L-14i (R), L-15 (M/MF) !

Veki

Uredu ako kazete!Ali sem PFM nisam znao niti video slike za druge verzije.Pozdrav i hvala!

draggan

Fotografije RS-2US podvešenih na eL-ovima su retke, češće se vide samo nosači APU-7 a postoje pisani tragovi (npr. Monografije 117. i 83.lap, VTUP-ovi...) kao i svedočenja oružara koji su ih podvešavali i opsluživali (Petruševski...) kao i pilota koji su izvodili sa njima gađanje vazdušnih ciljev (Hamzić, Hudomal...). Pozdrav.

Veki

Imam nabrojane monografije ali ih nisam skoro ponovo citao.Pogledaj Enciklopedija Mlaznih Lovackih Aviona.Ima je u pdf https://pdfcoffee.com/qdownload/enciklopedija-mlaznih-lovackih-aviona-pdf-free.html.Tu se ne pominju pomenute rakete kao nosaci nabrojanih verzija Mig-a.To naravno ne znaci da je izvor tacan.Video sam crtez Mig-21F-13 u ruskom naoruzanju a ta verzija nije bila naoruzana u SFRJ.

Veki

U svakom slucaju hvala na novim informacijama i veliki pozdrav!

Tomcat

Super MiG, sad cekamo onaj Modelsvit F13  :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

chikavili

Radio sam kao mehanicar na raznim verzijama 21-ice i secam se da sam video L-15 naoruzan sa RS-2U/US (neka vezba je bila). To je bilo negde pocetkom 90-tih. Posle su, koliko se secam, te rakete bile razduzene posto ih nisam vidjao vise.