Ford Staff Car (Egipat VVKJ rondele) - Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Pre oko 2 godine sam bio pri kraju sa ovom maketom medjutim dekali LH koje sam tada koristio (valjda oni stari Begemot) su pozuteli nakon nanosenja pa sam morao da skidam boju sa vrata. Posto mi se to nije radilo u tom momentu, vratio sam je u kutiju do pre par dana kada sam se nakanio da je zavrsim. Izvesne modifikacije su napravljene kako bi je priblizio vozilu sa fotografije iz kog izlazi Kralj Petar II u Kairu, a takodje sam zemenio i auspuh za bakarnom cevi zbog realizma. Rondela jeste veca od one sa fotografije ali nisam imao manju koju sam hteo da "zrtvujem" za ovaj projekat tako da sta je tu je. Maketa je farbana Vallejo akrilima, AK wash i pigmenti su naneseni na kraju. Maketa ja sad na polici i ok je da se gleda iz daljine.

Maketa broj 24 za 2021.










spatz

Gledam već par puta i mogu ti reći izvrstan rad.Ja sam nabavio od ACE-a u 1/72 i baš sam se naloćio da uradim isti kao što si ti još sa našim dekalima ali kada sam malo bolje zagledao originalnu fotku uočio sam da nije isti model.Ajede na stranu što su lajsne hromirane nego je rešetka hladnjaka totalno drugačija i zakrivljenje haube nije identično.Na slici hauba automobila blago je zakrivljena na dole dok kod ovih naših modela je potpuno prava kao i njuška koja je četvrtasta a na slici blago zakrivljena.Tako da sam odustao od ove egzotike, već će biti u US oznakama.

djnik

Quote from: spatz on 20-06-2022, 10:07:49
Gledam već par puta i mogu ti reći izvrstan rad.Ja sam nabavio od ACE-a u 1/72 i baš sam se naloćio da uradim isti kao što si ti još sa našim dekalima ali kada sam malo bolje zagledao originalnu fotku uočio sam da nije isti model.Ajede na stranu što su lajsne hromirane nego je rešetka hladnjaka totalno drugačija i zakrivljenje haube nije identično.Na slici hauba automobila blago je zakrivljena na dole dok kod ovih naših modela je potpuno prava kao i njuška koja je četvrtasta a na slici blago zakrivljena.Tako da sam odustao od ove egzotike, već će biti u US oznakama.

Hvala!

Posto nema alternative, da li je i toliko vazno sto se malo razlikuje nos? Shvatas moju poentu, ne moze sve uvek da bude 100% autenticno a i nekada pravis za svoju dusu.