F-16F blk60 Desert Falcon (Hasegawa 1/48)

Previous topic - Next topic

nenobl

Nabavio sam ovu maketu nekad davno, nesto jeftino preko e-bay... koliko je dobra, toliko je i losa... pa sam se odlucio da malo nesto experimentisem na njoj, probam nesto... Eksperimentisanje me onda odvelo u drugom pravcu. Naidjem na interesantnu fotografiju modela ser#3001 koji je ostao u Nevadi na testiranjima jako dugo, dok Emirati nisu skrsili jedan svoj pa su im onda Ameri prebacili i ovaj primjerak. Ne znam sta su radili sa avionom, gdje im je lezao, kako i zasto se desilo to sa gornjim povrsinama... ali je izgledalo interesantno. 

Boje su u glavnom Aqueous (sema po sastavnici, H307 i H338 i radom 306 cini mi se) ali koristio sam nesto sitno i drugih boja kao i weathering hemije. Kabina je potopljena u Gauzy clear... naoruzanje je iz nekih ostataka, piloti su iz kutije... treba jos konkretna drvena podloga da se uradi, ali i to ce uskoro. Za sad sam se snasao samo za fotografije.















DejanDEX

Bas lepo izgleda!  :cheers
Kao i HAF F-16C/D 52... ova serija F-16 je radjena u "Have glass" coating-u, mix u samoj boji da simulira "RAM (Radar Absorbent Material) made of microscopic metal grains that can degrade the radar signature of the plane ... itd.
Rasprshuje "zrake" a skuplja raznorazno djubre, samim tim weathering je za nas maketare vidljiv.
Airfix BMW R69

Veki

Sve je dobro samo bih voleo da ste dodali vise naoruzanja na podvesnim tackama.

Poseidon


boom.boom

"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"