Hobby Boss 1/72 Bf109 G6/R6

Previous topic - Next topic

DjG

Iako sam, priznajem, generalno skeptičan prema ovim "malim" Hobby Boss WWII lovcima, ipak je to zgodno za Quick Build.
Istina, oni fini detalji nedostaju na maketi, ali - apsolutno dovoljno za - recimo, tipologiju u vitrini.

Avion je iz I/JG301, Helsinki, Finska, 1943/44


flanker

Deluje mi kao vrhunsko farbanje  :cheers
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

VladimirBrankovic

Fino odrađena maketa. Lepa i atraktivna šema, koju ne viđamo često, pa je osveženje. Što se tiče Hobibos-ovih maketa: Ja bih pustio ljude da pričaju priče, gledaju svaki detalj, daju silne novce za Tamijin, odnosno, Fajnmoldsov G-6, ali za seruju, Hobibos je keva. Ako neko ima problem sa siromašnošću detalja i mm-2 odstupanja manela, pravac Muzej aviona u Surčinu, pa gledaj detalje na pravom. Hobi bosovi su jeftini, malo delova imaju, lako se sklapaju, i kad staviš poklopac kabine ne vidi se šta ie ispod.... Radio sam ih sve sem Fajnmoldsa, koji me čeka na polici, i nemam na šta da se požalim kad je HB u pitanju...

Laufer72

Da da....  nikad dosta Meseršmita..... lep... jedino mi sad još hladnije , em decembar, em vetar, em mislim kako je njima bilo tad u Finskoj, ladno breee :-)

najjaci

Bas mocno izgleda   :mjetal

Lepo ofarban ali lepo i rigovan. Cesto se mogu videti lepi modeli ali nekako nepotpuni bez riga. Moze li se znati cime si ga "okoncio"?
Takodje da li si dodatno peglao fotke s obzirom da su bas ostre i kontrastne?
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Miroslav Š.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

djos & filip

Kamuflaza je uradjena FANTASTICNO!
Sjajan rad
pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

DjG

Quote from: najjaci on 17-12-2021, 20:02:37
Takodje da li si dodatno peglao fotke s obzirom da su bas ostre i kontrastne?

Ne. Sirove fotke, mobilnim telefonom. Nemam niti profi aparat niti optiku, a ni vremena ili ambicija za "fotošopiranje".
Bitno je dobro osvetljenje. Treba malo eksperimentisati.