Spitfire Mk Vc Tamiya 1/72

Previous topic - Next topic

barbarossa

Nisu samo te male izbocine u pitanju, sam oblik topova fizicki nije isti, ne mogu da opisem ovako u cemu je razlika, proveri ipak da li je u pitanju C krilo jer ima razlike i u panelima, jednostavno nije isto. Po onome sto vidim ovo je B krilo, nije zamerka samo zapazanje, da ne bude da uradis nesto sto ni sam ne zelis..
   Proveri u nekoj knjizi o Spitu videces o cemu ti pricam.
      Ne znam kako se ovde postevljaju slike inace bih ti poslao razlike u topovima i krilima uopste
           Inace fenomenalno izgleda, samo napred..

Sandman

Quote from: barbarossa on 01-12-2007, 15:35:52
      Ne znam kako se ovde postevljaju slike inace bih ti poslao razlike u topovima i krilima uopste

Pogledaj ovaj topik gde je opisano kako se postavljaju slike na forum ;)

http://maketarskikutak.com/index.php?topic=198.0

barbarossa





nisam siguran da li sam uspeo ali ako jesam trebalo bi da se lepo vide razlike izmedju "B" i "C" krila, i oblika topova naravno..







ako je sve OK nadam se da sam bio od pomoci

barbarossa

jos samo nesto, da ne bude zabune, posto samo na prve dve slike pise koje je krilo u pitanju, na ostalim ces znati tako sto sam imenovao slike, znaci kad je otvoris pise koje je krilo u nazivu same slike.. :)

barbarossa





evo jos jedne, sad me strefi otkrovenje photobucketa pa ne znam da stanem :D

djnik

#35
Vidim da izgleda ima razlike u panelima oko topova i na samim topovima verzija b i c. Ali gotovo sada, maketa je skoro gotova tako da ne mogu nista sad da ispravljam. Kao dokumentaciju cu dostaviti sledecu sliku na kojoj se te razlike ne primecuju ;)


djnik

Ameri nece znati a nadam se da mi MK-ovci nece mnogo pridikovati ;)

Sandman

Quote from: djnik on 02-12-2007, 06:09:11
Ameri nece znati a nadam se da mi MK-ovci nece mnogo pridikovati ;)

Djole, samo ti zavrshi tog Spita, a mi ti drzimo palcheve za 7 dana da ih oborish s nogu ;)

"i mi konja za trku imamo"  0:) 8) ;)

lepo je videti na njihovim tekmama neshto drugachije da razbije monotoniju tanderbolta, mastanga, f-xy serije itd. i svega shto nosi stars&bars....

uvek mi je drago kad na slikama sa stranih takmichenja vidim maketu aviona u bojama nekog manjeg vazduhoplovstva ;)

srecno drugar ;)

djnik

98% gotov Spitfajer :)



Glavna nagrada je godisnja pretplata na casopis Model Aircraft Monthly a 1.,2. i 3. mesto dobijaju poklon iz Skyway Model Shop-a.

rodeo

Bravo! Koju dokumentaciju nosis na takmicenje?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

djnik

Nosim ovu crno-belu sliku pravog aviona plus kolor profil iz knjige Spitfajer. Nisam siguran da ce gledati posebno dokumentaciju posto glasaju svi ucesnici a ne samo sudije.

Zoki969

Quote from: djnik on 02-12-2007, 06:09:11
Ameri nece znati a nadam se da mi MK-ovci nece mnogo pridikovati ;)
Nema tu sta da se pridikuje, ispao je odlicno. Moje iskrene cestitke.
Jedino sto je moj savet da ga tamo deklarises kao Mk. Vb jer svaki iole upuceniji poznavalac Spitfajera odmah ce prepoznati razliku izmedju b i c krila, a verujem da ce tamo biti onih koji se ipak poprilicno razumeju u te stvari .  
Ali, na tebi je da odlucis ...
Srecno !!!

djnik

Pa zato cu im i dostaviti crno belu sliku na kojoj ne mogu da uoce razliku na krilima ;)

Dada

To Djole! Ovo je extra, pogotovo mi je gusht zbog motora koji strci !!!
Svaka chast!
Srecno !!!

Boki

Odlično izgleda. Svaka čast.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.